Puchar Polski. Relacja i wyniki z meczów 1/16 finału - Piłka nożna

27/10/2021, 21:05 GMT+2

Bez większych niespodzianek w środowych spotkaniach 1/16 finału Pucharu Polski. Do kolejnej rundy rozgrywek awansowały m.in. Piast Gliwice, Zagłębie Lubin i Górnik Zabrze, a zatem zespoły występujące w PKO BP Ekstraklasie.

We wtorek z rozgrywkami pożegnała się m.in. Lechia Gdańsk, którą wyeliminował trzecioligowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki.
Tym razem obyło się bez równie zaskakujących rezultatów.

Kluby z ekstraklasy grają dalej

Przedstawiciele ekstraklasy zgodnie awansowali do następnej rundy. Najbardziej męczyła się Termalica Bruk-Bet Nieciecza, która pokonała na wyjeździe GKS Katowice 2:1 dopiero po dogrywce. Decydującego gola w 117. minucie strzelił Piotr Wlazło.
Górnik Zabrze jeszcze w pierwszej połowie wyjazdowego spotkania ze Ślęzą Wrocław strzelił dwa gole, ale na początku drugiej odsłony dostał czerwoną kartkę i do końca drżał o wynik. Ostatecznie zabrzanie zwyciężyli 2:1.
Piast Gliwice oraz Zagłębie Lubin również odniosły wyjazdowe zwycięstwa. Obie drużyny wygrały po 1:0, a gole strzelały w pierwszej części meczu. Gliwiczanie wyeliminowali Zagłębie Sosnowiec, a ekipa z Lubina poradziła sobie z ŁKS Łódź.
Dalej grają również Motor Lublin i Olimpia Grudziądz. Pierwsi rozbili na wyjeździe Pogoń Siedlce aż 5:0, a drudzy pokonali u siebie rezerwy Lecha Poznań 3:0.

Wyniki i program 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski (nie ma meczów rewanżowych):środa, 27 października
Pogoń Siedlce - Motor Lublin 0:5 (0:4)
Ślęza Wrocław - Górnik Zabrze 1:2 (0:2)
Olimpia Grudziądz - Lech II Poznań 3:0 (2:0)
Zagłębie Sosnowiec - Piast Gliwice 0:1 (0:1)
GKS Katowice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2 po dogr. (1:1, 0:1)
ŁKS Łódź - KGHM Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)