Puchar Polski 2022/23. Wisła Płock - Legia Warszawa: wynik i relacja z meczu 1/16 finału - PP 2022/23

18/10/2022, 20:30 GMT+2

W najciekawiej zapowiadającym się meczu 1/16 finału Pucharu Polski Legia Warszawa pokonała Wisłę w Płocku 3:0 (1:0). Mecz drugiej i trzeciej drużyny ekstraklasy stał na dobrym poziomie, a oba zespoły stworzyły sobie sporo sytuacji podbramkowych.

Wisła i Legia do tej pory tylko raz zmierzył się w Pucharze Polski. Było to w sezonie 2008/09, kiedy po dogrywce w 1/16 finału warszawianie wygrali 2:1. W piątek oba zespoły spotkały się w Płocku w spotkaniu ekstraklasy i to gospodarze zwyciężyli 2:1. We wtorek nadarzyła się okazja do rewanżu.

Muci daje prowadzenie Legii

- Jesteśmy zdeterminowani, by pójść za ciosem i znowu pokonać Legię. Na pewno sukces w lidze nakręcił zespół. Z drugiej strony Legia po porażce będzie chciała się zrewanżować - słusznie zapowiadał przed meczem trener Nafciarzy Pavol Stano.
Pierwsza połowa konfrontacji była ciekawa. Jako pierwsi groźną akcję przeprowadzili piłkarze Wisły. Po błyskawicznej kontrze z woleja uderzał Damian Warchoł, ale piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką. Gospodarze przeważali, stwarzali sobie kolejne okazje podbramkowe, ale brakowało im wykończenia.
Legia cierpliwie czekała na swoją szansę. Ta nadarzyła się w 28. minucie. Wówczas piłkę przed polem karnym otrzymał Ernest Muci, ograł zwodem obrońcę i huknął płasko przy słupku bramki Wisły. Bartłomiej Gradecki zareagował za późno i musiał wyciągać piłkę z siatki.
Od tego momentu gra się wyrównała. Obie strony starały się o gola, ale defensorzy dobrze radzili sobie z kolejnymi atakami.

Josue wykorzystał błąd

Po zmianie stron obrońcy Wisły chyba zapomnieli o swojej dobrej grze z pierwszej połowy. W 49. minucie zgubili piłkę przed własnym polem karnym, Josue nie zastanawiał się długo i mocnym strzałem podwyższył prowadzenie Legii.
Po utracie gola gospodarze nie poddali się i z animuszem starali się zmienić niekorzystny wynik. Nafciarze nie potrafili jednak wykorzystać stwarzanych okazji.
Swoje szanse po kontrach mieli także legioniści. Drużyna ze stolicy ostatni cios wyprowadziła w piątej doliczonej minucie gry, kiedy po podaniu Carlitosa gola strzelił Blaż Kramer.
Wisła Płock - Legia Warszawa 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Ernest Muci (28.), 0:2 Josue (49.), 0:3 Blaz Kramer (90+5.).
Żółta kartka - Wisła Płock: Łukasz Sekulski, Filip Lesniak, Kristian Vallo; Legia Warszawa: Maik Nawrocki, Artur Jędrzejczyk, Blaz Kramer, Yuri Ribeiro.
Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław).
Wisła: Gradecki - Krywociuk, Kapuadi, Chrzanowski (60. Wolski) - Pawlak, Lesniak, Rasak (60 Vallo), Tomasik - Szwoch (68. Sekulski), Warchoł (78. Gono) - Kolar (60. Wolski).
Legia: Miszta - Jędrzejczyk, Rose, Nawrocki, Ribeiro - Slisz - Wszołek, Kapustka (87 Sokołowski), Josue, Rosołek (72. Kramer) - Muci (72. Carlitos).

Program 2. rundy (1/16 finału) Pucharu Polski:(w nawiasie poziom rozgrywek: I - ekstraklasa, II - 1. liga, III - 2. liga, IV - 3. liga)