Puchar Polski 2021/22, Widzew Łódź - Wisła Kraków: wynik meczu i relacja - Piłka nożna

02/12/2021, 21:09 GMT+1

W jedynym czwartkowym meczu 1/8 finału Pucharu Polski Widzew Łódź przegrał na własnym stadionie z Wisłą Kraków 1:3. Zwycięstwo zapewnił gościom strzelec dwóch bramek w końcówce, Czech Jan Kliment.

W spotkaniu czołowej drużyny Fortuna I ligi ze znajdującą się w dolnej części tabeli PKO Ekstraklasy Wisłą Kraków trudno było wskazać faworyta. Gospodarze byli podbudowani domowym zwycięstwem 3:2 nad Zagłębiem Sosnowiec w ostatni weekend. Goście przyjechali natomiast do Łodzi po dwóch porażkach z rzędu: z Jagiellonią Białystok 1:3 i Radomiakiem 0:1.
Mecz rozpoczął się od ataków obu stron. Bardzo dobrze spisywali się jednak bramkarze - Jakub Wrąbel oraz Paweł Kieszek. W 30. minucie Widzew wyszedł na prowadzenie, kiedy znakomite dogranie Bartosza Guzdka wykorzystał Dominik Kun.

Odmieniona Wisła po przerwie

W drugiej połowie krakowianie przeszli do zdecydowanej ofensywy. Kwadrans po wznowieniu gry do wyrównania doprowadził Kostarykańczyk Felicio Brown Forbes, który z pola karnego umieścił piłkę w siatce.
W końcówce obie ekipy chciały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Udało się to wiślakom, którzy po dwóch trafieniach wprowadzonego z ławki czeskiego napastnika Jana Klimenta awansowali do grona ośmiu najlepszych drużyn obecnej edycji Pucharu Polski.
Widzew Łódź - Wisła Kraków 1:3 (1:0)
Bramki: Dominik Kun (30) - Felicio Brown Forbes (63), Jan Kliment (86), Jan Kliment (90+7).