Puchar Polski 2020/21: Widzew Łódź - Legia Warszawa: wynik meczu i relacja - piłka nożna

25/11/2020, 20:19 GMT+1

Wygraną 1:0 zakończyło się wyjazdowe spotkanie Legii Warszawa z Widzewem Łódź w 1/16 finału Pucharu Polski. Awans podopiecznych trenera Czesława Michniewicza do kolejnej rundy rozgrywek przyćmiła jednak brzydka gra stołecznej drużyny, która lekceważąc rywali i widzów, przez dużą część spotkania starała się tylko dotrwać do ostatniego gwizdka.

Widzew-Legia 16:9

Z dużym respektem dla rywali przystąpili do gry gospodarze. Respekt okazał się tak wielki, że już na początku meczu związał nogi piłkarzom Widzewa, co bezwzględnie wykorzystali legioniści.
W 6. minucie Michał Karbownik podał w polu karnym do Mateusza Cholewiaka, a ten strzelił obok zasłoniętego przez jednego z obrońców Miłosza Mleczki.
Legia starała się pójść za ciosem i podwyższyć prowadzenie, ale mimo dużej przewagi na boisku i wywieranej na gospodarzy presji, większość jej akcji kończyła się na granicy pola karnego łodzian.
Tymczasem z minuty na minutę Widzew czuł się na murawie coraz pewniej i śmielej atakował bramkę Cezarego Miszty. W pierwszych 45 minutach nie udało im się jednak doprowadzić do wyrównania, choć chwilę przed gwizdkiem na przerwę wypracowali niemal stuprocentową sytuację.

Gra na przeczekanie

W drugiej połowie spotkanie zrobiło się nieco bardziej wyrównane, ale głównie za sprawą piłkarzy Legii, którzy mocno zwolnili tempo. Michniewicz wymienił wprawdzie w drugiej części meczu całą linię ofensywną, ale obraz gry nie uległ większej zmianie. Legia nadal rozbijała się o obronę Widzewa, a łódzka drużyna nie była w stanie odpowiedzieć skuteczną kontrą.
O ile zrozumiałe wydawało się oszczędzanie przez legionistów sił przed kolejnymi meczami w PKO BP Ekstraklasie, o tyle styl gry i tempo, w jakim w drugiej połowie piłkarze poruszali się po boisku ocierały się momentami o lekceważenie rywali i widzów. W pewnym momencie Legia przyjęła strategię przeczekania do ostatniego gwizdka jak najmniejszym nakładem sił. Strategię skuteczną, bo udało się jej dowieźć prowadzenie do końca spotkania, ale styl tego zwycięstwa był rozczarowujący.