Puchar Polski 2020/21: ćwierćfinały. Lech Poznań - Raków Częstochowa - wynik i relacja

02/03/2021, 21:58 GMT+1

Lech Poznań może się już skupić na lidze. W ćwierćfinale Pucharu Polski piłkarze Dariusza Żurawia przegrali u siebie z Rakowem Częstochowa 0:2 i odpadli z rozgrywek. W środę dokończenie fazy ćwierćfinałowej.

Przy Bułgarskiej spotkały się ósma drużyna ekstraklasy z trzecią. Gdyby nie pandemia, w poznańskim kotle pewnie znów by się zagotowało, a kibice ponieśli swoich ulubieńców do poskromienia wyżej notowanego rywala.
Ale we wtorek w Poznaniu puste były i trybuny, i konto bramkowe Lecha.
Drogę do siatki znaleźli tylko goście. O ich koniec końców pewnym awansie przesądziło niespełna dziesięć minut w drugiej części.

Dwa gole Rakowa, dwie asysty Kuna

Najpierw w 69. minucie gola strzelił Andrzej Niewulis. Kapitan gości wybił się w powietrze dużo wyżej niż rosły Thomas Rogne i strzałem głową otworzył wynik spotkania.
Gospodarze jeszcze nie zdążyli odnaleźć się w nowej rzeczywistości, a Filip Bednarek znów musiał wyciągać piłkę z bramki. Drugą bramkę dla Rakowa strzelił w 77. minucie Vladislavs Gutkovskis, pięknym strzałem zza pola karnego ustalając wynik spotkania na 2:0 dla beniaminka ekstraklasy.
Lechici nie upilnowali ani Niewulisa, ani Gutkovskisa, ale we wtorek najbardziej dał im się we znaki Patryk Kun, który asystował przy obu trafieniach.
Oba wtorkowe ćwierćfinały w Pucharze Polski zakończyły się zwycięstwami gości. W rozegranym wcześniej meczu pierwszoligowców Arka Gdynia pokonała w Niepołomicach Puszczę 5:2.
W środę rozegrane zostaną dwa ostatnie ćwierćfinały Pucharu Polski. W Chojnicach pierwszoligowa Chojniczanka podejmie Cracovię, a w Warszawie w hicie tej fazy rozgrywek zmierzą się tamtejsza Legia i Piast Gliwice.