Puchar Polski/ 1/32 finału: wyniki środowych meczów

22/09/2021, 17:38 GMT+2

Zaskakująco dobre widowisko stworzyli piłkarze drugoligowych Wigier Suwałki i Legii Warszawa. Skazywani na pożarcie gospodarze długo grali z mistrzem Polski jak równy z równym. Niespodzianki jednak nie było. Drużyna Czesława Michniewicza wygrała na wyjeździe 3:1, choć to miejscowi otworzyli wynik spotkania.

Wigry Suwałki - Legia Warszawa

Wigry, 14. drużyna II ligi po dziewięciu rozegranych kolejkach, do meczu z mistrzem Polski podeszła bez żadnych kompleksów. Legia nie zdominowała niżej notowanego rywala.

Mocne uderzenia przed przerwą

Kiedy wydawało się, że przed przerwą kibice nie doczekają się na gole, piłkarze postanowili zakończyć pierwszą połowę z przytupem. Ku zaskoczeniu większości w 41. minucie prowadzenie objęli gospodarze. Po technicznym strzale z rzutu wolnego Patryka Mularczyka źle interweniował Cezary Miszta, który odbił piłkę przed siebie. Dopadł do niej Kacper Michalski i z bliska otworzył wynik spotkania.
Radość piłkarzy drugoligowca trwała niecałą minutę. W kolejnej akcji błąd przy linii bocznej popełnił Michalski. Futbolówkę przejął Yuri Ribeiro i podał do ustawionego przed polem karnym Kacpra Kostorza. Ten założył "siatkę" Piotrowi Pierzchale i pięknym, mierzonym strzałem doprowadził do wyrównania.

Katastrofa Zocha

Remis utrzymał się do 65. minuty. Wtedy, w zupełnie niegroźnej sytuacji, Wigry straciły bramkę. Hieronim Zoch zbyt długo zwlekał z wybiciem piłki spod własnej bramki. Gdy w końcu się na to zdecydował, był już przy nim Lirim Kastrati. Reprezentant Kosowa zablokował zagranie golkipera gospodarzy, a odbita od jego nogi futbolówka wpadła do siatki. Trener Dawid Szulczek tylko złapał się za głowę.
Gospodarze musieli zaryzykować i postawić na odważniejszą grę. Wykorzystali to zawodnicy Legii. W 80. minucie prowadzenie mistrza Polski podwyższył rezerwowy Mahir Emreli.
Do ostatniego gwizdka sędziego wynik nie uległ już zmianie. Po ciekawym meczu Legia awansowała do 1/16 finału Pucharu Polski.
Wigry Suwałki - Legia Warszawa 1:3 (1:1)
Bramki: Michalski 40' - Kostorz 41', Kastrati 65', Emreli 80'