Puchar Polski - 1/32 finału, wyniki - Broniąca trofeum Cracovia wygrała po dogrywce - Piłka nożna

17/08/2020, 08:09 GMT+2

Niewiele brakowało do sensacji. Broniąca trofeum Cracovia po dogrywce zwyciężyła 2:1 w Głogowie z pierwszoligowym Chrobrym w 1/32 finału Pucharu Polski. Odpadli piłkarze Śląska Wrocław, którzy przegrali na wyjeździe w rzutach karnych ze spadkowiczem z ekstraklasy - zespołem ŁKS.

Cracovia dopiero w doliczonym czasie gry wyrównała na 1:1 (Rumun Cornal Rapa), a zwycięstwo zapewniła sobie w 118. minucie, po efektownym golu Mateusza Wdowiaka.
Pierwszoligowy Chrobry przez większość dogrywki musiał sobie radzić w osłabieniu. Czerwoną kartkę zobaczył strzelec jedynego gola dla gospodarzy - Michał Ilków-Gołąb.

Śląsk znowu odpadł w Łodzi

W pozostałych dwóch niedzielnych meczach 1/32 finału do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne.
Warta - beniaminek ekstraklasy - pokonała w serii jedenastek drugoligowych Błękitnych Stargard (wcześniej było 3:3). Natomiast ŁKS wyeliminował w ten sposób występujący klasę wyżej, ale grający bez kilku czołowych zawodników Śląsk Wrocław.
Łodzianie gola na 2:2 strzelili w ostatniej minucie dogrywki - autorem trafienia był sprowadzony niedawno do klubu 19-letni Piotr Gryszkiewicz. Wrocławska drużyna po raz drugi z rzędu opadła w 1. rundzie Pucharu Polski w Łodzi - rok temu została wyeliminowana przez Widzew.
W piątek sensacyjnie odpadli zawodnicy Wisły Kraków, którzy przegrali na wyjeździe z trzecioligowym KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:2.
Dzień wcześniej awansowali m.in. piłkarze mistrza kraju Legii Warszawa, wygrywając na wyjeździe z pierwszoligowym GKS Bełchatów aż 6:1. W bramce stołecznego zespołu wystąpił wracający do tego klubu po 15 latach Artur Boruc. Legia to najbardziej utytułowana drużyna PP - 19 triumfów.
Drużyny uczestniczące w tej fazie Pucharu Polski przechodzą wcześniej badania na obecność koronawirusa. Łącznie odwołano już cztery potyczki 1/32 finału z powodu potwierdzenia przypadków COVID-19. W sobotę PZPN poinformował, że w wyznaczonych terminach nie odbędą się mecze Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski - Pogoń Siedlce oraz Polonia Nysa - Górnik Łęczna. Wcześniej odwołano spotkania Sandecji Nowy Sącz z Rakowem Częstochowa oraz Podhala Nowy Targ z Pogonią Szczecin. Na razie nie wyznaczono nowych terminów.