Puchar Niemiec. Schalke Gelsenkirchen - Werder Brema 0:2

04/04/2019, 06:00 GMT+2

Werder Brema pokonał na wyjeździe Schalke 2:0 i awansował do półfinału Pucharu Niemiec. Warto zobaczyć zwłaszcza pierwsze trafienie w Gelsenkirchen.

Do 65. minuty na stadionie w Gelsenkirchen utrzymywał się bezbramkowy wynik. I wtedy kapitalnym strzałem przed pola karnego popisał się Kosowianin Milot Rashica. Był to tzw. spadający liść. Wydawało się bowiem, że uderzona przez niego piłka poszybuje nad bramką, ale ta nagle w ostatniej chwili zaczęła opadać i wylądowała w bramce.

Passa trwa

Dla 22-latka był to dziewiąty gol w 2019 roku we wszystkich rozgrywkach. Z piłkarzy grających w Niemczech więcej - 11 - ma tylko Robert Lewandowski. W 72. minucie wynik na 2:0 dla Werderu ustalił Holender Davy Klaassen.
W końcówce czerwoną kartkę zobaczył pomocnik bremeńczyków Turek Nuri Sahin. Werder jest niepokonany w ostatnich 12 spotkaniach w tym roku. Ostatnią porażkę zespół Floriana Kohfeldta poniósł w grudniu (z Lipskiem 2:3).
Wcześniej miejsce w tej fazie zapewniły sobie Bayern Monachium, RB Lipsk i Hamburger SV. Losowanie par półfinałowych zaplanowano na niedzielę. Mecze tej fazy zostaną rozegrane 23-24 kwietnia, a finał odbędzie się 25 maja.
Autor: lukl / Źródło: eurosport.pl