Puchar Niemiec. KFC Uerdingen – Borussia Dortmund, wynik meczu I rundy

09/08/2019, 20:49 GMT+2

Ligowy sezon w Niemczech jeszcze się nie rozpoczął, a piłkarze Borussii Dortmund mają już w kieszeni Superpuchar, a od piątku awans do drugiej rundy krajowego pucharu. W pierwszej rundzie pokonali na wyjeździe trzecioligowy KFC Uerdingen 2:0, choć zwycięstwo nie przyszło łatwo.

Faworyt mógł być jeden. Dozbrojona latem za ponad 120 mln euro Borussia ma w końcu przełamać w Bundeslidze hegemonię Bayernu. W sobotę pokonała monachijczyków w meczu o Superpuchar Niemiec, a pierwsza runda DFB-Pokal miała być rozgrzewką przed startującym w następny weekend ligowym sezonem.

Piłkarze Uerdingen jednak tanio skóry nie sprzedali. Owszem, dortmundczycy atakowali, stwarzali sobie kolejne sytuacje, ale długo za nic w świecie nie potrafili znaleźć drogi do bramki strzeżonej przez bardzo dobrze dysponowanego tego dnia Lukasa Koenigshofera.

Wybity strzał Piszczka

Blisko szczęścia już na początku meczu był Łukasz Piszczek. Prawy obrońca strzelił głową, ale piłkę z linii bramkowej wybił Kevin Grosskreutz, dobry znajomy dortmundczyków. On w Borussii spędził sześć sezonów.
Swoje szanse mieli jeszcze Paco Alcacer, Mats Hummels, Jadon Sancho i debiutujący w BVB Thorgan Hazard. Borussia powinna wysoko prowadzić.
Gospodarze przed przerwą odgryźli się tak naprawdę tylko raz. Koszmarny błąd popełnił Hummels, dał sobie odebrać piłkę, na bramkę ruszył Osayamen Osawe, ale ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił obok słupka. Było czego żałować.

Faworyci z Dortmundu dopięli swego po przerwie. Mur pękł w 49. minucie. Manuel Akanji podał za linię obrony do Marco Reusa, ten przyjął piłkę na klatkę piersiową i strzelił nie do obrony.

Uerdingen dobił Alcacer, który w końcu zrehabilitował się za wcześniejsze pudła. Hiszpan perfekcyjnie przymierzył z rzutu wolnego.
Zwycięstwo piłkarzy BVB zasłużone, w całym meczu oddali 26 strzałów przy siedmiu rywali.
Sezon Bundesligi zainaugurują w sobotę, u siebie z Augsburgiem.
Plan transmisji 1. rundy Pucharu Niemiec w Eurosporcie 1, Eurosport 2 i Eurosport Playerze: