Puchar Niemiec 2019-2020: brutalny faul Kosticia w końcówce meczu Eintracht Frankfurt - Werder Brema

05/03/2020, 07:01 GMT+1

Nie sposób wyjaśnić, co chciał osiągnąć Filip Kostić, który w końcówce wygranego przez Eintracht Frankfurt 2:0 meczu z Werderem Brema w ćwierćfinale Pucharu Niemiec brutalnie sfaulował Omera Topraka. Napastnik Eintrachtu zobaczył czerwoną kartkę i nie zagra w półfinale. Obrońca Bremy opuścił boisko na noszach.

Czerwona kartka dla Filipa Kosticia

Tylko pięć minut pozostawało do końca doliczonego przez arbitra czasu gry w ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Niemiec. Piłkarze Eintrachtu prowadzili z Werderem już 2:0 i niewiele wskazywało na to, by wynikł mógł ulec zmianie, bo gospodarze od dłuższego czasu dyktowali warunki gry.

Zasłużona czerwona kartka

Tymczasem wyprowadzającego piłkę sprzed własnego pola karnego Topraka zaatakował napastnik Frankfurtu. Wyprostowaną nogą kopnął w łydkę obrońcy Werderu, eliminując go z dalszej gry. Arbiter, który z bliska obserwował całe zdarzenie, nie miał najmniejszych wątpliwości i bez wahania sięgnął po czerwony kartonik dla Kosticia.
Toprak długo leżał na boisku i ostatecznie został z niego zniesiony na noszach.
Co kierowało Kosticiem, że zdecydował się na tak brutalne zagranie? Całe spotkanie było pod kontrolą gospodarzy, akcja toczyła się na połowie rywala. Toprak mógł wprawdzie wyprowadzić kontrę zespołu z Bremy, ale z przodu goście mieli tylko dwóch piłkarzy przeciwko trzem obrońcom i bramkarzowi Eintrachtu. Jedynym efektem jego decyzji jest osłabienie drużyny przed meczem półfinałowym.
Eintracht zakończył mecz w 10, utrzymując do końca wynik 2:0.

Frankfurt ostatnim półfinalistą Pucharu Niemiec

W drugim rozgrywanym w środę meczu ćwierćfinałowym Bayer Leverkusen pokonał Union Berlin 3:1. Dzień wcześniej Bayern wyeliminował z rozgrywek Schalke 04, wygrywając z drużyną z Gelsenkirchen 1:0. Czwartym półfinalistą Pucharu Niemiec jest sensacyjny czwartoligowiec z Saarbruecken, który po rzutach karnych odprawił z kwitkiem Fortunę Duesseldorf.
Mecze półfinałowe rozegrane zostaną 21 i 22 kwietnia 2020. Bezpośrednia relacja w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
Autor: macz / Źródło: eurosport.pl