Puchar Niemiec 2019/20. Najładniejsze gole wtorkowych meczów 2. rundy

30/10/2019, 10:14 GMT+1

We wtorkowych ośmiu meczach drugiej rundy Pucharu Niemiec kibice zobaczyli 24 bramki. Wiele z nich było niezwykle efektownych, eurosport.pl wybrał te najładniejsze. Która zasługuje na miano numeru jeden?

1. Florian Grillitsch (Duisburg - Hoffenheim)
Drużynie z 1. Bundesligi długo nie szło w starciu z ekipą występującą o dwie klasy niżej. Trener Wieśniaków posłał na drugą połowę Grillitscha i ten już po ośmiu minutach odpłacił się golem. Austriacki napastnik wykorzystał nieudaną próbę wybicia piłki przez rywala, bez patrzenia na bramkę przymierzył i strzelił technicznie przy słupku. Bramkarz tylko odprowadził piłkę wzrokiem. Hoffenheim wygrało 2:0.
2. Serge Gnabry (Bochum - Bayern)
Tu warto nagrodzić nie tyle sposób wykończenia, co całą akcję. Zapoczątkował ją Robert Lewandowski. Zanim piłkę otrzymał Gnabry, wymienili ją jeszcze między sobą Kingsley Coman i Joshua Kimmich. Dzięki temu trafieniu Bawarczycy wrócili do gry i ostatecznie wygrali na boisku drugoligowca 2:1.
3. Alessandro Schopf (Bielefed - Schalke)
Jak ktoś lubi strzały z dystansu pod poprzeczkę, to z pewnością przypadnie mu do gustu uderzenie austriackiego pomocnika Schalke z ponad 25 metrów. Drużyna z Gelsenkirchen zwyciężyła 3:2.
4. Benito Raman (Bielefed - Schalke)
Na uwagę z meczu w Bielefield zasługuje też drugie trafienie dla przyjezdnych. Belgijski napastnik pobiegł do kontry, otrzymał podanie od Marka Utha i popisał się ładnym lobem nad bramkarzem Arminii. Chwilę później ta dwójka miała też wydatny udział przy trzecim golu. Gospodarze nie złożyli broni, w drugiej połowie złapali kontakt po dwóch zdobytych bramkach. Na trzecią już jednak zabrakło czasu.
5. Robert Andrich (Freiburg - Union Berlin)
Zespół ze stolicy Niemiec poszedł podobną drogą, co Schalke - rywali pokonał kontrami. Na dodatek rozegrał zabójczą końcówkę. Kiedy kibice Freiburga liczyli już na dogrywkę, w 87. minucie Andrich po szybkiej akcji zdecydował się na kąśliwy, mierzony strzał. Piłka wpadła tuż przy słupku.
6. Christian Gentner (Freiburg - Union Berlin)
34-letni pomocnik Unionu wbił przysłowiowy gwóźdź do trumny gospodarzy. W drugiej minucie doliczonego czasu gry popisał się ładną podcinką lewą nogą. Beniaminek 1. Bundesligi świętował zwycięstwo 3:1 i awans do następnej rundy.

Pucharowa środa

W środę Eurosport 1 pokaże dwa spotkania - o 18.30 VfL Wolfsburg - RB Lipsk, a od 20.45 fantastycznie zapowiadający się mecz Borussii Dortmund z Borussią Moenchengladbach. Oba kluby są w czołówce ligowej tabeli i mają ochotę nie tylko na odebranie Bayernowi tytułu mistrzowskiego, ale także krajowego Pucharu.