Puchar Narodów Afryki 2022: wyniki. Sadio Mane ucierpiał, a potem strzelił gola. Senegal gra dalej

25/01/2022, 21:50 GMT+1

Sadio Mane bohaterem reprezentacji Senegalu. Choć skrzydłowy Liverpoolu na początku drugiej części meczu mocno ucierpiał po zderzeniu głowami z bramkarzem Wysp Zielonego Przylądka, to po chwili wrócił do gry i strzelił gola. Senegal wygrał 2:0 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Narodów Afryki.

Sytuacja wyglądała dramatycznie. Mane pędził do piłki i miał przed sobą tylko bramkarza. Jose Vozingha widząc zagrożenie, wybiegł przed pole karne. Gdy obaj skakali do piłki, zderzyli się barkami i głowami. Upadając, Mane uderzył jeszcze głową w murawę.

Czerwona kartka i gol

Przerwa w meczu trwała kilka minut. Po analizie VAR sędziowie podjęli decyzję, że Vozinha zasłużył na czerwoną kartkę, co było kolejnym osłabieniem Wysp Zielonego Przylądka: wcześniej z boiska wyleciał Patrick Andrade.
Inna sprawa, że bramkarz i tak nie byłby w stanie kontynuować gry. Już za linią boczną został położony na noszach i przewieziony do szpitala. Zastąpił go Marcio Rosa.
Tymczasem Mane, choć z nieco zakrwawioną głową, wrócił na boisko i chwilę później dał prowadzenie Senegalczykom. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła pod nogi zawodnika Liverpoolu, a ten popisał się kapitalnym strzałem, po którym odbiła się od poprzeczki i przekroczyła linię.

Spotkali się w szpitalu

Kilka minut po strzelonym golu Mane zasygnalizował jednemu z kolegów, że nie czuje się najlepiej i położył się na murawie. Na szczęście opuścił ją o własnych siłach, ale niezbędne były badania.
W szpitalu Senegalczyk spotkał się z… Vozinhą. Sądząc po zdjęciu, które obiegło media społecznościowe, obaj czują się już dobrze.
Ostatecznie Senegal zwyciężył 2:0 i awansował do ćwierćfinału, w którym zmierzy się ze zwycięzcą środowego meczy między Mali i Gwineą Równikową.

Maroko też z awansem

W innym rozgrywanym tego dnia spotkaniu Maroko pokonało 2:1 Malawi. Reprezentacja, w której prym wiedzie Archaf Hakimi z PSG (zapewnił wygraną we wtorek – red.) w ćwierćfinale zmierzy się z Wybrzeżem Kości Słoniowej lub Egiptem. Ten mecz również odbędzie się w środę.
Przed rozpoczęciem obu spotkań minutą ciszy uczczono pamięć ośmiu osób, które zginęły w Jaunde. Do tragedii doszło w poniedziałek wieczorem przed innym meczem 1/8 finału między Kamerunem a Komorami (2:1). Na największy stadion w kraju, Olembe, próbowało się dostać więcej kibiców, niż było miejsc. Wskutek wybuchu paniki śmierć poniosło osiem osób.