Puchar Narodów Afryki 2019. Rami Bensebaini próbował nabrać sędziego

12/07/2019, 16:54 GMT+2

Nazywa się Rami Bensebaini, gra w reprezentacji Algierii i jest piłkarskim oszustem. Na takie określenie zawodnik zapracował sobie w trakcie ćwierćfinałowego meczu Pucharu Narodów Afryki z Wybrzeżem Kości Słoniowej, gdy bezczelnie próbował nabrać sędziego.

Algierczycy awansowali do półfinału po konkursie rzutów karnych (po 120 minutach gry było 1:1).
Po czwartkowym meczu sporo dyskusji wywołało zachowanie 24-letniego obrońcy Stade Rennais, który upatrzył sobie Wilfrieda Zahę i dążył do tego, żeby najlepszy zawodnik zespołu WKS wyleciał z boiska.

Od początku prowokował

Bensebaini prowokował przeciwnika od początku meczu. W 29. minucie między zawodnikami doszło do przepychanki, po której obaj dostali żółte kartki. Potem, gdy rywale wykonywali rzut z autu, Algierczyk stojący za plecami napastnika WKS chwycił go za rękę, a potem uderzył się nią w twarz.
Po wszystkim oczywiście upadł i domagał się, żeby sędzia Zahę ukarał. Plan się nie powiódł, arbiter nabrać się nie dał. Bensebaini oddalił się z miejsca zdarzenia, bojąc się że sam dostanie kartkę. Niestety upiekło się mu.

Bensebaini może spokojnie szykować się na półfinałowe starcie z Nigerią. Awans nie przyszedł jego drużynie łatwo. Prowadzenie objęła w 20. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Sofiane Feghouli. W 62. błąd defensywy Lisów Pustyni wykorzystał Jonathan Kodjia, doprowadzając do wyrównania. Był to pierwszy gol stracony przez Algierię w tej edycji PNA.

W konkursie jedenastek zawiedli dwaj spośród najbardziej doświadczonych piłkarzy w obecnej kadrze WKS - 30-letni Wilfried Bony i o cztery lata starszy Serey Die. W ekipie rywali pomylił się tylko Youcef Belaili.