PSG - Toulouse: wynik i relacja meczu 22. kolejki Ligue 1 - liga francuska

04/02/2023, 19:40 GMT+1

Paris Saint-Germain po sobotnim zwycięstwie umocniło się na czele tabeli Ligue 1. W 22. kolejce obrońcy tytułu pokonali u siebie 2:1 Toulouse. Ich najgroźniejsi rywale, Olympique Marsylia i RC Lens, w walce o ligowe punkty na boisko wybiegną w niedzielę.

Paryżanie muszą sobie radzić ze sporymi kłopotami kadrowymi. W sobotę nie mogli zagrać m.in. król strzelców mundialu w Katarze Kylian Mbappe, inny z liderów drużyny - Brazylijczyk Neymar oraz doświadczony hiszpański obrońca Sergio Ramos. Wszystkich wykluczyły problemy zdrowotne. Z kolei włoski pomocnik Marco Verratti pauzował za czerwoną kartkę. Do tego Portugalczyk Renato Sanchez opuścił boisko kontuzjowany już po kwadransie.

PSG z nawiązką odrobiło straty

Plasujący się w środku tabeli goście objęli prowadzenie w 20. minucie po strzale Holendra Branco van den Boomena (w kadrze nie było pozyskanego niedawno ze Stali Mielec jego rodaka Saida Hamulica).
Później jednak w rolach głównych wystąpili bohaterowie zeszłorocznych mistrzostw świata. Jeszcze przed przerwą wyrównał Achraf Hakimi, a w 58. minucie szalę na stronę gospodarzy - po zagraniu Marokańczyka - przechylił Lionel Messi. Kapitan reprezentacji Argentyny zdobył 10. bramkę w sezonie.
"Paryż może polegać na Messim" - napisała gazeta "L'Equipe" na swojej stronie tuż po końcowym gwizdku.

Wygrana numer 17 w tym sezonie dała ekipie PSG 54 punkty. O osiem mniej ma drugi w tabeli Olympique Marsylia, który w niedzielę podejmie ósmy zespół Nice.
Z kolei Lens, którego barwy reprezentują Przemysław Frankowski, Łukasz Poręba i wracający do pełni sił po kontuzji Adam Buksa, czeka wyjazdowa potyczka z 15. Brest.
Autor: br/twis / Źródło: Eurosport.pl; PAP