PSG - St. Etienne: wynik meczu i relacja - Puchar Ligi Francuskiej

09/01/2020, 06:02 GMT+1

Lepszego początku roku piłkarze PSG nie mogli sobie wymarzyć. W dwóch meczach mistrzowie Francji zaaplikowali rywalom aż dwanaście goli. W środę w meczu półfinału Ligi Francuskiej pokonali Saint-Etienne 6:1.

Na pierwszą bramkę kibice na Parc des Princes czekali niespełna dwie minuty. Wynik otworzył Mauro Icardi. Wydawało się, że Argentyńczyk rozwiązał worek z bramkami, ale wynik długo się nie zmieniał.

Paryskie show

Rozwiązał, gdy w 31. minucie Wesley Fofana dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za faul na Angelu Di Marii. Najpierw na listę strzelców wpisał się Neymar, a tuż przed przerwą przyjezdni tak nieporadnie próbowali wybić piłkę ze swojego pola karnego, że sami sobie wpakowali piłkę do siatki, a konkretnie Jessy Moulin.
Paryżanie nie zamierzali spuszczać z tonu także w drugiej połowie. Była ona popisem Icardiego i Kyliana Mbabbe. Argentyńczyk, po podaniach właśnie Francuza, dwukrotnie trafił do bramki, kompletując hat-tricka. Co ciekawe, wypożyczony z Interu Mediolan napastnik w całym meczu oddał tylko cztery strzały. Autorem szóstej bramki był Mbappe, po asyście Icardiego. Trafienie Yohana Cabaye'a po dobitce z rzutu karnego dla Saint-Etienne w 71. minucie było już tylko na otarcie łez. Skończyło się na 6:1.
Sześć goli paryżanie wpakowali też kilka dni wcześniej, w meczu Pucharu Francji szóstoligowym Linas-Montlhery. W dwóch spotkaniach z rzędu taka sztuka udała im się wcześniej tylko raz w historii i dawno temu, bo w 1972 roku.