PSG - Real Madryt: wynik meczu, składy - Liga Mistrzów 2019/20

18/09/2019, 20:56 GMT+2

Paris Saint-Germain pokonało na Parc des Princes Real Madryt 3:0 na inaugurację rywalizacji w grupie A Ligi Mistrzów. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Angel Di Maria.

Oba zespoły mierzyły się w środowy wieczór mocno osłabione. Trener gospodarzy Thomas Tuchel nie mógł postawić na czołowych ofensywnych graczy. Kylian Mbappe i Edinson Cavani byli kontuzjowani, podczas gdy Brazylijczyk Neymar pauzuje po karze od UEFA za krytykowanie sędziów w poprzednim sezonie Ligi Mistrzów.
Tymczasem lista nieobecnych w kadrze drużyny prowadzonej przez Zinedine'a Zidane'a była jeszcze dłuższa i liczyła aż ośmiu graczy. Brakowało m.in. środkowego obrońcy Sergio Ramosa czy pomocników Luki Modricia oraz Isco.

Debiut Hazarda, błyszczał Di Maria

W wyjściowym składzie Realu pierwszy raz w tym sezonie znalazł się sprowadzony latem Eden Hazard. Z kolei w bramce PSG stał jeszcze niedawny golkiper Królewskich Keylor Navas. Ciekawe czy wypchnięty z Madrytu Kostarykanin zachowałby się lepiej od Thibauta Courtois w 14. minucie, kiedy gospodarze objęli prowadzenie.
Di Maria zaskoczył belgijskiego bramkarza strzałem przy bliższym słupku. Argentyńczyk był zmorą dla Courtois i nie kazał długo czekać na kolejne trafienie. Tym razem Di Maria przymierzył sprzed pola karnego, precyzyjnie umieszczając piłkę przy słupku. Belg wyciągnął się w interwencji, ale nie zdołał sparować uderzenia.
Gospodarze prowadzili jak najbardziej zasłużenie. Piłkarze Realu nie potrafili stworzyć groźnych okazji. Słabo wyglądali w ataku pozycyjnym. Gareth Bale zdobył jeszcze przed przerwą kontaktową bramkę, ale po analizie VAR gola anulowano ze względu na zagranie ręką Walijczyka.

PSG chciało bardziej

Gracze PSG był mobilniejsi i sprawiali wrażenie takich, którym bardziej zależy na zgarnięciu trzech punktów w tym meczu. Królewscy przebudzili się na chwilę nieco ponad dziesięć minut przed końcem. Dwukrotnie bramce paryżan zagroził Karim Benzema. Najpierw sędzia anulował jego gola ze względu na spalonego, a następnie francuski napastnik nieznacznie chybił po strzale głową.
Goście więcej już nie pokazali i wrócą do Madrytu z niczym. W doliczonym czasie dobił ich jeszcze Thomas Meunier, który przeprowadzając kontratak z Juanem Bernatem, bezlitośnie zabawił się z dwoma bezradnymi obrońcami i Courtois.
Pierwsze spotkanie w grupie A odbyło się wcześniej. Club Brugge zremisował bezbramkowo na swoim terenie z tureckim Galatasarayem.
W następnej kolejce Real podejmuje Brugię, a PSG zagra na wyjeździe w Stambule.
1. kolejka Ligi Mistrzów:środa, 18 wrześniagrupa AParis Saint-Germain - Real Madryt 3:0 (2:0)Club Brugge - Galatasaray Stambuł 0:0grupa BBayern Monachium - Crvena Zvezda Belgrad 3:0 (1:0)
Olympiakos Pireus - Tottenham Hotspur 2:2 (1:2)