PSG - RB Lipsk: wynik i relacja meczu - Liga Mistrzów

24/11/2020, 21:56 GMT+1

Piłkarze Paris Saint-Germain przedłużyli swoje szanse na awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Paryżanie wygrali u siebie z RB Lipsk 1:0. W drugim meczu grupy H Manchester United pewnie ograł Istanbul Basaksehir.

Mistrzowie Francji byli pod ścianą. Musieli wygrać u siebie z Lipskiem, by wciąż liczyć się w walce o wyjście z grupy H. Piłkarze PSG, w dosyć szczęśliwy sposób, wzięli udany rewanż za porażkę sprzed trzech tygodni.

Szybko podcięte skrzydła

Presja, z jaką grali paryżanie, miała sprawić, że rzucą się na rywala od pierwszej minuty. Tymczasem to goście byli zespołem, który częściej utrzymywał się przy piłce. Dobry początek RB Lipsk szybko popsuło nieodpowiedzialne zachowanie Marcela Sabitzera, który w polu karnym podstawił nogę Angelowi Di Marii. W 11. minucie jedenastkę wykorzystał Neymar.
Skutecznie wykonany rzut karny sprawił, że "Ney" wskoczył na trzecie miejsce najskuteczniejszych piłkarzy z Ameryki Południowej w Champions League.

Gol Brazylijczyka nie odebrał ekipie Lipska ochoty do gry. Niemcy atakowali, a najlepszy na boisku był Amadou Haidara, którego strzał z 38. minuty z trudnością obronił Keylor Navas. Wcześniej Kostarykańczyk świetnie interweniował przy główce Dayota Upamecano.

Super trio z PSG sobie nie pograło

Trzy minuty po zmianie stron zaatakowali kolejny raz. Groźny wolej Emila Forsberga mocno postraszył Navasa, piłka jednak minimalnie minęła bramkę PSG. W 78. minucie był równie blisko. Z rzutu rożnego dośrodkował Angelino, ale piłka po główce Szweda przeleciała nad poprzeczką.
Mistrzowie Francji próbowali się odgryźć. Świetnie piłkę między sobą rozgrywali Neymar, Di Maria i Kylian Mbappe, ale mieli problem z przedostaniem się z nią w pole karne Petera Gulacsiego. Paryżanie nic nie wskórali, równie nieskuteczni byli piłkarze Juliana Nagelsmanna. Wynik spotkania nie uległ zmianie.
W drugim spotkaniu tej grupy Manchester United wygrał z Istanbul Basaksehir 4:1. Bramki dla Czerwonych Diabłów zdobyli Bruno Fernandes (dwie), Marcus Rashford i Daniel James, dla gości trafił Deniz Turuc. Po czterech kolejkach fazy grupowej to Anglicy prowadzą w grupie H z dziewięcioma punktami na koncie. Po sześć punktów mają PSG i RB Lipsk. Ostatni w grupie Istanbul Basaksehir ma trzy punkty.
Paris Saint-Germain – RB Lipsk 1:0 (1:0)
Bramka: Neymar (11. karny)