PSG - Metz: wynik i relacja z meczu - Ligue 1

17/09/2020, 04:32 GMT+2

Pierwsze zwycięstwo PSG w obecnym sezonie ligi francuskiej. W środowym zaległym meczu obrońcy tytułu pokonali u siebie Metz 1:0. Bramkę w samej końcówce zdobył Julian Draxler.

PSG sezon zaczęło z opóźnieniem w związku z występem w finale Ligi Mistrzów, który odbył się 23 sierpnia. W pierwszej kolejce przegrało nieoczekiwanie z RC Lens 0:1, a w niedzielę w takim samym stosunku z Olympique Marsylia.

W meczu z Metz w składzie paryżan zabrakło będącego na kwarantannie Kyliana Mbappe, a także Neymara. Brazylijczyk w spotkaniu z Olympique został ukarany czerwoną kartką.

Czerwona kartka i gol

Bez swoich dwóch najlepszych ofensywnych graczy PSG długo nie potrafiło sforsować obrony rywala. W dodatku od 69. minuty musiało sobie radzić w dziesiątkę, bo czerwoną kartką ukarany został Abdou Diallo. W końcówce - w minucie 93. - trzy punkty zdołał jednak zapewnić gospodarzom Draxler, który głową skierował do siatki piłkę odbitą przez bramkarza Metz.

W tabeli PSG zajmuje 15. miejsce. Na szczycie Ligue 1 znajdują się Rennes, Monaco i Lille, które w trzech pierwszych kolejkach zdobyły po siedem punktów.

Autor: kz / Źródło: eurosport.pl, PAP