PSG - Manchester City: wynik meczu na żywo i relacja live - Liga Mistrzów

28/04/2021, 18:20 GMT+2

Manchester City bliżej finału Ligi Mistrzów. Obywatele wygrali w Paryżu z PSG 2:1 i są w znakomitej sytuacji przed rewanżem na własnym boisku. Wynik i relacja na żywo w eurosport.pl.

Ten mecz miał dwa oblicza. Przed przerwą zdecydowanie lepsze było PSG, po przerwie obudziło się City. Lepiej wyszli na tym ci drudzy. Drużyna Pepa Guardioli wygrała na wyjeździe 2:1 i zrobiła milowy krok w stronę finału Ligi Mistrzów!
Koniec meczu!
Brzydki, rwany fragment. City robi wszystko, by nie dać rywalom szansy na wyrównanie.
Sędzia dolicza cztery minuty.
Piękna, indywidualna akcja Fodena! Młodziutki Anglik wdarł się w pole karne, ale znów zabrakło mu wykończenia, znów strzelił w środek bramki.
Kartka dla de Bruyne. Teraz to Belg brzydko zaatakował Danilo.
Mahrez się rozochocił. Uderzał teraz obok słupka z narożnika pola karnego.
Herrera zmienia Paredesa. Czy PSG da radę jeszcze coś zmienić?
Manchester nie zdejmuje nogi z gazu i wyraźnie wyczuł szansę załatwienia sprawy awansu już dziś.
Teraz problemy Paryża stają się już naprawdę ogromne! Gueye brutalnie fauluje Guendogana i zasłużenie wylatuje z boiska z czerwoną kartką! Niemiec wyraźnie bardzo cierpi.
Znów świetna akcja gości. Wrzucał Mahrez, a tyłem głowy strzelał Foden. Wyglądało to świetnie, ale uderzenie leciało w środek bramki i złapał to Navas.
U Paryżan pojawia się frustracja. Neymar z żółtą kartką po ostrym ataku na Diasa.

Algierczyk miał też furę szczęścia, bo piłka przeleciała między piłkarzami ustawionych w murze. W tym momencie sytuacja PSG jest już naprawdę trudna!
GOOOOL!!! City prowadzi 2:1!!! Uderzył jednak Mahrez i zrobił to idealnie!!!
Manchester będzie miał rzut wolny z 25 metrów. Kolejna świetna szansa dla de Bruyne, a kartkę zobaczył jeszcze Paredes.
City od początku drugiej połowy bardzo sumiennie pracowało na tego gola i teraz robi wszystko, by pójść za ciosem. Do przerwy nic tych kłopotów PSG nie zapowiadało.

Ależ dziwny to był gol! Z rzutu rożnego piłka po kilku podaniach trafiła przed pole karne do de Bruyne, ale te wrzucał w pole karne. Nikt tego nie przeciął i Navas został zupełnie zaskoczony! Teraz to City jest w lepszej sytuacji!
GOOOL! Jest 1:1! Bramkę zdobył de Bruyne!!!
Kapitalnie do ofensywnej akcji włączył się Walker, ale znów na posterunku był Marguinhos. Tylko róg dla City.
De Bruyne! Belg doszedł do odbitej piłki i ze środka pola karnego pięknie uderzył nożycami tuż na bramką. W międzyczasie Zinchenko zmienił Cancelo.
Di Maria szukał prostopadłym podaniem Mbappe, ale czujny w bramce City był Ederson. PSG wyraźnie nastawione jest teraz na kontrę, goście szukają wyrównania w dłuższych atakach.
Ależ groźny jest Mbappe! Francuz otrzymał długie podanie, był sam, ale wszystko i tak prawie skończyło się golem. Desperacko na rzut rożny wybijał Dias. Po nim zagrożenia już nie było.
Aktywny jest Cancelo. Teraz wrzucał spod linii końcowej, ale prosto w ręce Navasa.
Początek drugiej połowy przypomina pierwsze minuty meczu. City jest aktywne, buduje ataki pozycyjne.
Cancelo oszukał kilku obrońców PSG i był ewidentnie faulowany. Sędzia był jednak innego zdania...
Bakker ustawił się w polu karnym najlepiej i łatwo wybił piłkę.
City będzie miał od razu rzut wolny niedaleko pola karnego.
Zaczynamy drugą połowę. Obie drużyny bez zmian.

Pierwsza część spotkania zdecydowanie dla paryżan. Gospodarze są lepsi niemal pod każdym względem, a City najgroźniejsze było po dwóch błędach rywali. Pep Guardiola musi coś zmienić, jeśli chce z Francji wywieźć korzystny wynik.
Koniec pierwszej połowy.
PSG igra z ogniem! Kolejna strata pod własnym polem karnym i z 16. metra strzelał Foden! Anglik trafił jednak w sam środek bramki.
Znów błyskotliwa akcja PSG, po której w polu karnym padł Neymar. Pretensji do sędziego było mnóstwo, ale ten pozostał niewzruszony.
Spokojnie piąstkuje Navas i PSG może budować kolejny atak.
Dobre podsumowanie dotychczasowej postawy City. De Bruyne wyprowadzał szybki atak, ale kilka razy się rozejrzał i musiał się zatrzymać. Po prostu nie miał do kogo zagrać. Będzie tylko róg dla gości.
Tym razem piękna akcja po stronie PSG. Kilka szybkich podań i w polu karnym znalazł się Florenzi. Obrona City bez zarzutu.
Ależ było gorąco?! Foden przejął źle wybitą piłkę przez Navasa, wrzucił na głowę Mahreza, a strzał Algierczyka został wybity tuż sprzed bramki!
Cancelo z żółtą kartką po ostrym ataku na piekielnie szybkiego Mbappe.
De Bruyne wrzucał z rzutu wolnego, ale bardzo czujny w bramce PSG był Navas.
Powinno być 2:0! Idealną wrzutkę dostał tym razem Paredes, ale jego strzał minimalnie minął okienko!
Ostra centra di Marii i piłkę wybił Ederson. Będzie powtórka z drugiej strony.
Rzut rożny dla PSG. Pamiętamy, jak skończył się poprzedni...
Neymar mocno cierpi po świetnym dryblingu i faulu de Bruyne.
Rodri jest dziś bardzo niepewny. Znów był bliski straty w środku pola, ale, na jego szczęście, tym razem był faulowany.
Świetna akcja City. Bardzo długą piłkę w pole karne posłał Cancelo, a tam nogę wstawił Silva i Navas musiał interweniować przy samym słupku!
Neymar ostro potraktował Mahreza. Kartki jednak udało mu się uniknąć.

PSG odparło początkowo ataki rywali, przeszło do przodu i momentalnie ma z tego korzyść!
GOOOL! Di Maria wrzucił idealnie na głowę Marquinhosa i Brazylijczyk daje PSG prowadzenie!
Di Maria z dystansu i PSG ma trzeci kolejny korner.
Było groźnie. Sprzed pola karnego potężnie uderzył Florenzi, ale ten strzał udało się zablokować. Za moment poprawił Neymar i Ederson musiał mocno się wysilić!
Di Maria w pierwszej ofensywnej akcji i PSG ma rzut rożny.
Walker przedzierał się środkiem pola. Został przepisowo powstrzymany, ale ma problem ze zdrowiem. Pierwsza przerwa w grze.
Naprawdę odważnie zaczął Manchester City. To goście od początku próbują kreować. Na razie głównie za pomocą prostopadłych piłek, ale dotąd nie przyniosło to efektu.
Atak za atak, obiecująco się to zaczyna.
Przebojowy rajd Mahreza i dobra próba prostopadłego zagrania do de Bruyne. Marquinhos zdążył w ostatniej chwili.
Poważny błąd Rodriego w środku pola, do piłki dopadł Mbappe, dograł do Neymara, a ten błyskawicznie strzelił. Na Edersona za lekko.
Spokojny początek spotkania. City buduje atak od własnego pola karnego.
Gramy!
Obie ekipy są już w tunelu, za moment zaczynamy wielkie granie.
PSG będzie miało dziś twardy orzech do zgryzienia, bo wyjazdowe statystyki City są wręcz powalające.

Znamy już oficjalne składy obu ekip.

PSG to przede wszystkim wielka siła w ofensywie w postaciach Kyliana Mbappe i Neymara. Manchesterowi natomiast wciąż zdarzają się wpadki w obronie, choć po ściągnięciu Rubena Diasa z Benfiki nieco rzadziej. W ćwierćfinale Anglicy nie bez kłopotów wyeliminowali Borusssię Dortmund; w obu spotkaniach zwyciężając po 2:1.
Ze wszystkich półfinalistów paryżanie mieli zdecydowanie najtrudniejszą drogę. W 1/8 finału los skojarzył ich z FC Barceloną i nie dali "Dumie Katalonii" żadnych szans. Pierwszy mecz na Camp Nou wygrali 4:1, co praktycznie rozstrzygnęło rywalizację. W ćwierćfinale natomiast zmierzyli się z broniącym trofeum Bayernem Monachium. Bawarczykom zrewanżowali się za porażkę w finale poprzedniej edycji. W tym przypadku również bardzo cennym okazał się wynik pierwszego meczu - wygrana na wyjeździe 3:2.
Tak było m.in. w sezonie 2018/19. Wówczas "The Citizens" zostali wyeliminowani przez Tottenham Hotspur, który był prowadzony przed Mauricio Pochettino. Teraz Argentyńczyk jest szkoleniowcem PSG i ma wszelkie narzędzia, aby ponownie zatrzymać Guardiolę w marszu po Puchar Europy.
W tej parze także dojdzie do ciekawego pojedynku między szkoleniowcami. Manchester City pod wodzą Josepa Guardioli uważany jest za jeden z najsilniejszych kadrowo zespołów w Europie. W Lidze Mistrzów jednak regularnie zawodził, najczęściej odpadając już w ćwierćfinale z teoretycznie niżej notowanymi rywalami.
PSG - Manchester City 1:2
Bramka: Marquinhos (15') - de Bruyne (65'), Mahrez (72')
Autor: pqv / Źródło: eurosport.pl