PSG - Lille: wynik meczu i relacja. Neymar wyleciał z boiska w meczu na szczycie Ligue 1

04/04/2021, 06:42 GMT+2

Paris Saint Germain może mieć problem z obroną tytułu mistrza Francji. W sobotnim meczu na szczycie Ligue 1 paryżanie przegrali u siebie 0:1 z Lille, do którego tracą obecnie przy punkty.

Na Parc de Princes emocji nie brakowało. Obie drużyny przed tym spotkaniem miały tyle samo punktów, ale liderem było PSG. Decydował bilans bramek. W momentami ostrej walce lepsi okazali się w sobotę goście.

Neymar nie zapanował nad nerwami

W ostatniej minucie gry doszło do starcia brazylijskiego gwiazdora PSG Neymara z Portugalczykiem Tiago Djalo. Obaj zostali ukarani żółtymi kartkami za niesportowe zachowanie, a że dla obu było to już drugie takie upomnienie, to sędzia wyciągnął czerwony kartonik. Kamery pokazały, że schodząc z murawy, nadal się prowokowali.
Lille może jednak mówić o sporym szczęściu, bo gola zdobyło po pierwszym w tym meczu strzale na bramkę. Dokonał tego w 20. minucie kanadyjski napastnik Jonathan David.
PSG kompletnie nie miało pomysłu, jak odrobić straty. Cieniem samych siebie byli Neymar i Kylian Mbappe. Mecz stawał się coraz bardziej chaotyczny, ale to goście byli bliżsi zdobycia kolejnej bramki.

Półtora miesiąca bez punktów w Paryżu

Stołeczna ekipa poniosła ósmą ligową porażkę i trzecią z rzędu u siebie.
- Jeśli chcemy liczyć się w walce o tytuł, musimy walczyć w każdym meczu - skomentował trener Mauricio Pochettino.
Za plecami PSG zrobiło się w tabeli ciasno. Trzecie Monaco po rozgromieniu 4:0 Metz traci do obrońców tytułu ledwie punkt. Czwarty Olympique Lyon, który wprawdzie tylko zremisował z Lens 1:1, raptem dwa.
Do rozegrania pozostało jeszcze osiem kolejek.
Autor: br / Źródło: Eurosport.pl; PAP