Primera Division - Valencia CF - FC Barcelona - Wynik i relacja meczu - Piłka nożna

02/05/2021, 21:08 GMT+2

FC Barcelona pozostaje w grze o mistrzostwo Hiszpanii. Kataloński zespół pokonał na wyjeździe 3:2 Valencię w 34. kolejce Primera Division.

Pomimo piętrzących się na przestrzeni sezonu problemów Duma Katalonii mogła w wyścigu mistrzowskim być zależna tylko od siebie i do tej serii gier podchodzić z pozycji lidera. Jednak mający kłopoty z regularnością zespół w czwartek kolejny raz stracił punkty, i to w najmniej spodziewanym momencie, mając za sobą serię znakomitych wyników.
Po porażce 1:2 z Granadą Barca nie dość, że jest co kolejkę na musiku, to jeszcze musi liczyć na wpadki rywali.

Bezcenne zwycięstwo

W pierwszy majowy weekend Atletico i Real sumiennie wygrały swoje mecze, musiała więc i Barcelona. To też zrobiła, ale potrzebowała do tego przebudzenia się w drugiej połowie.
Pierwsza tego wieczoru strzeliła Valencia, konkretnie Gabriel Paulista, lecz potem faworyci wzięli się do pracy. Najpierw rzut karny, co prawda na raty, wykorzystał Leo Messi. W międzyczasie gola strzelił też Antoine Griezmann, by po 25 minutach drugiej części gry drugą bramkę zdobył Argentyńczyk, tym razem po kapitalnym rzucie wolnym.

W kolejny weekend mecze o tytuł?

Gospodarze zdołali jeszcze odpowiedzieć po fenomenalnej bombie Carlosa Solera z dystansu, ale na zdobycie choćby punktu to było za mało. To Barca zgarnęła pełną pulę i utrzymała się w wyścigu mistrzowskim.

Po 34 kolejkach Duma Katalonii jest na trzecim miejscu w tabeli, z takim samym dorobkiem co drugi Real Madryt i dwoma punktami straty do prowadzącego Atletico Madryt.
W kolejny weekend mecze, które mogą zdecydować o mistrzostwie. Barca podejmie Atletico, a Real czwartą w lidze Sevillę.
Valencia - FC Barcelona 2:3
Bramki: Gabriel Paulista (50.), Carlos Soler (83.) - Leo Messi (57., 69.), Antoine Griezmann (63.)
Autor: mb / Źródło: eurosport.pl