Primera Division. Real Madryt zremisował z Villarreal CF 2:2

04/01/2019, 06:15 GMT+1

Piłkarze Realu Madryt zremisowali na wyjeździe z Villarreal CF 2:2 w zaległym meczu 17. kolejki Primera Division. Pozostali na czwartym miejscu w tabeli, a do prowadzącej Barcelony tracą siedem punktów.

Spotkanie Królewskich zostało przełożone z grudnia, ponieważ wówczas uczestniczyli w klubowych mistrzostwach świata w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Sięgnęli po to trofeum po raz trzeci z rzędu, pokonując w finale ekipę gospodarzy Al-Ain FC 4:1.

Francuska odpowiedź

Na krajowym podwórku Realowi idzie jednak gorzej. W czwartkowy późny wieczór podopieczni Santiago Solariego nie zdołali zdobyć kompletu punktów w starciu z rozczarowującym w obecnym sezonie rywalem, choć po 20 minutach prowadzili 2:1.

Spotkanie zaczęło się od szybko zdobytej bramki przez gospodarzy.W czwartej minucie trafił doświadczony Santi Cazorla.
Na odpowiedź Królewskich nie trzeba było długo czekać. W 7. i 20. minucie gole dla nich strzelili Francuzi - najpierw Karim Benzema, a później Raphael Varane.

Bohater gospodarzy

W drugiej połowie gra Realu była chyba nieco zbyt pasywna, a rywale coraz częściej dochodzili do głosu. W efekcie dopięli swego w 82. minucie, gdy strzałem głową z bliska wyrównał bohater gospodarzy Santi Cazorla.

Żółta Łódź Podwodna potrafi grać z Realem. Urwała słynnemu przeciwnikowi punkty w czterech z pięciu ostatnich spotkań, w tym wygrywając na Santiago Bernabeu 1:0 w styczniu 2018 roku.

W tabeli Real zajmuje czwarte miejsce z dorobkiem 30 punktów. Villarreal dzięki remisowi wydostał się ze strefy spadkowej - jest siedemnasty i zgromadził 16 punktów.
Autor: dasz / Źródło: PAP, eurosport.pl