Primera Division - Real Madryt pokonał Granadę i jest o krok od mistrzostwa Hiszpanii - Piłka nożna

14/07/2020, 05:17 GMT+2

Real Madryt pokonał na wyjeździe Granadę 2:1, co oznacza, że odniósł dziewiąte kolejne zwycięstwo w La Lidze po przymusowej przerwie w rozgrywkach spowodowanej koronawirusem i jest o krok od mistrzostwa Hiszpanii. Druga w tabeli Barcelona na dwie kolejki przed końcem walki o tytuł ma cztery punkty straty.

Po wznowieniu rywalizacji Real nie stracił jeszcze punktu, choć nie zawsze jego zwycięstwa były przekonujące. W poniedziałek ekipa Zinedine Zidane'a wygrała dzięki trafieniom Francuzów Ferlanda Mendy'ego (10) i Karima Benzemy (16). Drugi z nich zdobył 19. gola w sezonie i w klasyfikacji najskuteczniejszych ustępuje jedynie Argentyńczykowi Lionelowi Messiemu z Barcelony - 22 trafienia.

Courtois pokonany

Po restarcie ligi piłkarze z Madrytu stracili tylko trzy gole (w tym jeden w poniedziałek), co spowodowało, że przerwano passę belgijskiego bramkarza Thibauta Courtoisa. Był on niepokonany przez 507 minut. Dla Granady w 50. minucie strzelił Wenezuelczyk Darwin Machis.

W najbliższej serii meczów Królewskich czeka w czwartek mecz u siebie z Villarealem i jeśli wygrają, zapewnią sobie mistrzostwo.

Jeśli oba czołowe zespoły - Real i Barcelona - zakończą sezon z równą liczbą punktów, wyżej sklasyfikowani będą stołeczni, którzy mają korzystniejszy bilans bezpośrednich spotkań z Dumą Katalonii (0:0 i 2:0).
Autor: rk / Źródło: PAP