Primera Division: poważna kontuzja Ansu Fatiego z FC Barcelona - piłka nożna

07/11/2020, 21:10 GMT+1

W sobotę FC Barcelona wygrała na własnym stadionie z Betisem 5:2. Radość z trzech punktów w obozie Blaugrany zmącił poważny uraz Ansu Fatiego.

Ansu Fati nie zagra w najbliższym czasie z powodu kontuzji

Zwycięstwo, choć okazałe, wcale nie przyszło tak łatwo Barcelonie. Po pierwszej połowie gospodarze tylko remisowali z ekipą z Sewilli 1:1. To właśnie w tej części gry, tuż przed przerwą, urazu nabawił się Fati.

Messi za Fatiego

18-latek na drugą połowę już nie wybiegł. Zastąpił go Lionel Messi, który, ku zaskoczeniu wielu, spotkanie z Betisem rozpoczął wśród rezerwowych.
Z Messim na boisku i po czerwonej kartce Aissy Mandy’ego, Barcelona osiągnęła przewagę, co przełożyło się na kolejne gole. Ostatecznie Duma Katalonii wygrała 5:2, jednak wszyscy wyczekiwali na wyniki badań Fatiego. Te nie okazały się dobre.
Fati doznał uszkodzenia łąkotki w lewym kolanie. Uraz jest na tyle poważny, że młody reprezentant Hiszpanii do gry szybko nie wróci. "AS" informuje, że może on pauzować przynajmniej trzy miesiące.

Wschodząca gwiazda

To duże osłabienie dla Barcelony, która w tym sezonie gra w tzw. "kratkę". Licząc zmagania w Primera Division i Ligi Mistrzów, Fati w 10 meczach strzelił pięć goli i miał cztery asysty.

Autor: Kali / Źródło: eurosport.pl