Primera Division. FC Barcelona - Girona: wynik i relacja - piłka nożna

17/09/2020, 08:40 GMT+2

FC Barcelona ma za sobą kolejny mecz towarzyski podczas okresu przygotowawczego do sezonu. W sparingu z Gironą dwa gole strzelił Lionel Messi. Argentyńczyk wrócił do zespołu po tym, jak nie udało mu się zmienić klubu.

W drugiej połowie sierpnia Messi zakomunikował władzom FC Barcelony, że chce skorzystać ze specjalnej klauzuli i odejść. Szefowie jednak nie mieli zamiaru na to pozwolić.
Ostatecznie, po kilku dniach niepewności, wzajemnych oskarżeń i niedomówień, Argentyńczyk zdecydował się zostać i wypełnić kontrakt do końca. A ten wygasa 30 czerwca 2021 roku.

Ponowne zwycięstwo 3:1

Messi w środę rozegrał drugi sparingowy mecz w ostatnich dniach. Duma Katalonii w sobotę pokonała Gimnastic 3:1, a teraz takim samym wynikiem zakończyło się starcie z Gironą.
33-letni gwiazdor strzelił dwa gole. Piękny był zwłaszcza ten pierwszy.
FC Barcelona pod wodzą nowego trenera Ronalda Koemana wystąpiła w silnym składzie. Oprócz Messiego od pierwszej minuty na murawie znaleźli się m.in. Frenkie de Jong, Gerard Pique, Sergio Busquets, Jordi Alba i Antoine Griezmann. W zestawieniu był także Philippe Coutinho, wracający z wypożyczenia do Bayernu Brazylijczyk.
To właśnie on zdobył pierwszą bramkę w sparingu, a potem miał asystę przy golu Messiego.

Na początku drugiej odsłony Messi jeszcze raz pokonał golkipera rywali. Tym razem piłka wpadła do siatki po rykoszecie.
Dumę Katalonii w sobotę czeka spotkanie o Puchar Gampera. W walce o trofeum, którego nazwa jest hołdem dla byłego założyciela, zawodnika i legendarnego prezydenta klubu, rywalem Barcy będzie Elche.
Autor: Srogi / Źródło: eurosport.pl