Primera Division: Barcelona - Deportivo Alaves - wynik i relacja

13/02/2021, 22:11 GMT+1

Spacerek Barcelony w 23. kolejce Primera Division. Katalończycy rozbili u siebie Deportivo Alaves 5:1. Po dwa gole strzelili Trincao i Lionel Messi. Trzeciego Argentyńczyk stracił po interwencji VAR.

Alaves to nie rywal z najwyższej półki, dlatego Ronald Koeman mógł trochę poeksperymentować ze składem. W wyjściowym składzie Blaugrany znalazło się miejsce dla takich piłkarzy jak Riqui Puig, Fransisco Trincao czy 18-letni Ilaix Moriba. Dla tego ostatniego był to premierowy występ od 1. minuty w lidze.
Z tej trójki największy wpływ na wynik meczu miał Trincao. Portugalski napastnik znów trafił do siatki. Tydzień temu z Betisem strzelił jednego gola, tym razem już dwa. Portugalczyk otworzył wynik meczu w 29. minucie. Do przerwy Barcelona prowadziła 2:0, ponieważ bramkę do szatni zdobył jeszcze Lionel Messi. Argentyńczyk mógł się cieszyć z gola chwilę wcześniej, ale sędzia zdecydował się ją anulować po analizie VAR. Dopatrzył się pozycji spalonej.
Po przerwie do siatki trafił Luis Rioja i goście złapali kontakt.

Pokazali miejsce w szeregu

Na nic więcej Barcelona jednak im nie pozwoliła. Miejsce Alaves w szeregu ponownie pokazała dwójka Trincao - Messi. W odstępie kilkudziesięciu sekund Portugalczyk strzelił na 3:1, a Argentyńczyk pięknym strzałem zza pola karnego na 4:1. Dzieła dokończył w 80. minucie Firpo. Przy dwóch ostatnich golach asysty zaliczył Antoine Griezmann.
Barcelona poprawiła sobie humor po porażce z Sevillą w pierwszym półfinale Pucharu Króla. Po remisie z Eibar 1:1 odniosła już siódme zwycięstwo w lidze z rzędu. W dalszym ciągu jej strata do Atletico jest jednak potężna. Zespół z Madrytu prowadzi z ośmiopunktową przewagą nad Katalończykami, a na dodatek ma jeszcze do rozegrania zaległy mecz z Levante.
Barcelona pozostaje druga w tabeli, Alaves jest 16. z punktem przewagi nad strefą spadkową.