Primera Division. Atletico Madryt - FC Barcelona: wynik i relacja

21/11/2020, 22:25 GMT+1

Zero punktów, kosztujący decydującego gola błąd Marca-Andre ter Stegena i niepokojąca kontuzja Gerarda Pique - z takim bilansem z Madrytu wraca FC Barcelona. Klub z Katalonii przegrał 0:1 z Atletico w dziesiątej kolejce Primera Division.

Ligowe popisy zawodników z Camp Nou pokazują, że problemy klubu sięgają daleko poza stanowisko trenera, w tym roku zmienianego dwukrotnie. Ronald Koeman ciągle nie ma pomysłu na to, jak dotrzeć do swoich podopiecznych, a ci regularnie tracą punkty na krajowym podwórku.

Zapędził się

Nie inaczej było w sobotę na Wanda Metropolitano. To Atletico przez całą pierwszą połowę było drużyną lepszą i po prostu aktywniejszą. W poprzeczkę trafił Marcos Llorente, groźnie uderzał też Saul Niguez. Gola jednak gospodarze strzeli z dużym udziałem gości.
Tuż przed przerwą Angel Correa zagrał na lewym skrzydle do Yannicka Ferreiry Carrasco, w niezrozumiały sposób w okolice połowy boiska wybiegł wówczas Ter Stegen, któremu Belg założył siatkę i po chwili z dalszej odległości trafił do siatki.
Barcelona próbowała podnieść się z kolan w drugiej połowie, lecz z powodu wolnej, nieefektywnej gry nie osiągnęła swojego celu.

Mniej niż połowa możliwych punktów

Co więcej, straciła też lidera defensywy. Pique opuszczał boisko, skrywając twarz w dłoniach, najprawdopodobniej mając świadomość tego, z jak poważnym urazem kolana ma do czynienia.
Po sobotnim meczu Atletico jest wiceliderem Primera Division. Barca zajmuje lokatę jedenastą, a najlepszym podsumowaniem jej gry w tym sezonie ligowym jest to, że na 24 możliwe punkty w ośmiu rozegranych meczach zdobyła ich jak dotąd zaledwie 11.
Atletico Madryt - FC Barcelona 1:0
Bramka: Yannick Ferreira Carrasco (45.)
Autor: mb/łup / Źródło: eurosport.pl