Preussen Muenster - Hertha Berlin: wynik meczu i relacja - Puchar Niemiec

26/10/2021, 18:55 GMT+2

Hertha Berlin gra dalej w Pucharze Niemiec. Stołeczna drużyna w 1/16 finału nie bez problemów pokonała na wyjeździe występujący w lidze regionalnej Preussen Muenster 3:1. W Player.pl można oglądać na żywo inne mecze rozgrywek.

Niezbyt wymagający rywal skłonił trenera Pala Dardaia, by nieco zamieszać w wyjściowym składzie dziesiątej drużyny Bundesligi. I tak na ławce rezerwowych zasiadł Krzysztof Piątek, a od pierwszej minuty na boisku pojawił się między innymi Dennis Jastrzembski, inny z Polaków, były reprezentant naszego kraju do lat 21.

Zdecydowały końcowe minuty

I właśnie lewoskrzydłowy był architektem pierwszego wtorkowego gola berlińczyków. 21-latek idealnie zgrał głową do Stevana Joveticia, a doświadczony Czarnogórzec nie miał najmniejszych problemów, by dać Hercie prowadzenie. Była ledwie trzecia minuta spotkania, więc wszystko wskazywało na to, że gości czeka spokojne popołudnie.
Tak jednak nie było, bo tuż przed przerwą wyrównał Thorben Deters. Miejscowi mieli swoją chwile chwały, ale za moment sami skomplikowali sobie życie, kiedy z czerwoną kartką z boiska wyleciał Nicolai Remberg.
Mimo gry w przewadze Hercie długo nie udawało się zadać decydującego ciosu. Dokonał tego dopiero rezerwowy Ishak Belfodil na 11 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Chwilę później na 3:1 podwyższył jeszcze Marco Richter. Hertha nie bez problemów, ale jest w 1/8 finału Pucharu Niemiec.
Na ostatni kwadrans na boisku pojawił się Piątek.
Mecze Pucharu Niemiec można oglądać w Eurosporcie i Player.pl. W środowym hicie 1/16 finału Borussia Moenchengladbach podejmie Bayern Monachium Roberta Lewandowskiego.