Premier League: wynik meczu Manchester United - Crystal Palace

24/08/2019, 16:31 GMT+2

Manchester United w trzeciej kolejce Premier League poniósł pierwszą porażkę w ligowym sezonie. Czerwone Diabły przegrały w sobotę u siebie 1:2 (0:1) z Crystal Palace. Podopieczni Ole Gunnara Solkjaera, podobnie jak przed tygodniem, nie wykorzystali rzutu karnego. Tym razem do jedenastki w 69. minucie podszedł Marcus Rashford i trafił w słupek. Goście gola na wagę trzech punktów strzelili w

Obecne rozgrywki United rozpoczęli od efektownego zwycięstwa 4:0 z Chelsea, by następnie zremisować na wyjeździe z Wolves 1:1. W 68. minucie tamtego meczu rzutu karnego nie zdołał wykorzystać Paul Pogba.

Efektywni goście

W pierwszej połowie sobotniego spotkania Czerwone Diabły miały przewagę, ale groźniejsze sytuacje stworzyli goście. Jedną z nich, w 32. minucie, na gola zamienił Jordan Ayew, najpierw wygrywając pojedynek z Davidem de Geą. Wspaniałą asystą popisał się w tej sytuacji Jeff Schlupp, efektownie wygrywając powietrzną walkę z Victorem Lindelofem.
W drugich 45 minutach United atakowali z większym animuszem, ale brakowało sytuacji bramkowych. Dopiero w 69. minucie szarżującego Scotta McTominaya sfaulował w swoim polu karnym Luka Milivojević. Nawet takiej okazji wykorzystać nie potrafił Rashford.

Emocjonująca końcówka

Gospodarze do samego końca walczyli jednak o pełną pulę. W 89. minucie pięknym strzałem w okienko bramki rywali popisał się Daniel James i zwycięstwo znów stało się realne.
Piłkarze Crystal Palace nie pozostawali jednak bierni. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w pole karne United zawędrował Patrick van Aanholt, a De Gea nie poradził sobie z jego mocnym strzałem. Piłkarze MU pierwszy raz od 1989 roku przegrali w lidze z Crystal Palace.

Polacy z kompletem punktów

Zadowoleni z sobotnich meczów Premier League mają prawo być Łukasz Fabiański i Jan Bednarek.
West Ham United pokonał na wyjeździe Watford 3:1, a dwa gole na wagę zwycięstwa strzelił dla Młotów w drugiej połowie Sebastien Haller (64. i 73. minuta). Polskiego bramkarza pokonał w 17. minucie Andre Gray i było to trafienie na 1:1. Reprezentant Polski nie miał absolutnie nic do powiedzenia przy mocnym strzale napastnika z niedużej odległości.
Cały mecz w Brighton rozegrał też Bednarek. Defensywa Southampton nie skapitulowała ani razu, a ofensywni gracze zadbali o dwa trafienia. W drugiej połowie gole na wagę wygranej Świętych 2:0 strzelali Mousa Djenepo (55. minuta) i Nathan Redmond (91. minuta).
Wyniki meczów 3. kolejki:Aston Villa - Everton 2:0
Norwich City - Chelsea 2:3
Brighton - Southampton 0:2
Manchester United - Crystal Palace 1:2
Sheffield United - Leicester City 1:2
Watford - West Ham United 1:3