Premier League Norwich City West Ham United wynik i relacja

11/07/2020, 14:12 GMT+2

Sobotni mecz na Carrow Road należał do Michaila Antonio. 30-letni Anglik zdobył wszystkie bramki dla West Hamu United (90 minut Łukasza Fabiańskiego) w wygranym 4:0 wyjazdowym meczu z Norwich City. Dla Kanarków porażka ta oznacza spadek z Premier League.

Michail Antonio strzelił cztery gole przeciwko Norwich City

Kanarki doskonale znały stawkę meczu z West Hamem United. Ewentualna porażka klubu z Carrow Road oznaczałaby utratę jakichkolwiek szans na utrzymanie. Stawkę znali również piłkarze prowadzeni przez Davida Moyesa, dla których zdobycie w sobotę kompletu punktów oznaczałoby ogromny krok w stronę utrzymania. Remis nie zadowalał nikogo.

Uderzenia Młotów

Goście nie zamierzali czekać, aż spotkanie się rozkręci. Od początku rzucili się do ataku. Efekt? Już w 11. minucie objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jarroda Bowena podanie przedłużył Issa Diop i strzałem z woleja wynik otworzył Michail Antonio.
Szybko strzelony gol nie zmienił nastawienia West Hamu United. Młoty dominowały i w 45. minucie przyjezdni podwyższyli prowadzenie. Znów z pomocą przyszedł stały fragment gry. Tym jednak razem z rzutu wolnego, a nie z rożnego, podawał Mark Noble, a celnie główkował Antonio.
Tuż przed zejściem na przerwę efektowną interwencją po strzale z dystansu Emiliano Buendii popisał się Łukasz Fabiański.

Dublet przed przerwą, dublet po przerwie

Sobota okazała się dniem Antonio. W 54. minucie 30-latek skompletował hat-tricka. Co prawda pierwszy strzał zdołał odbić Tim Krul, ale wobec dobitki był już bez szans.
W 74. minucie na prawej stronie uciekł Ryan Fredericks i wyłożył piłkę przed bramkę do Antonio. Ten tylko dostawił stopę i Krul wyciągał piłkę z siatki po raz czwarty.
Poprzednio takiej sztuki w lidze w barwach WHU dokonał David Cross w... 1981 roku.

West Ham United rozbił na Carrow Road Norwich City aż 4:0. Kanarki zostały pierwszym spadkowiczem z Premier League w tym sezonie.
Norwich City - West Ham United 0:4 (0:2)Bramki: Antonio 11, 45, 54, 74
Autor: Kali/twis / Źródło: eurosport.pl