Premier League. Kosmiczny start, Arsenal - Leicester 4:3

12/08/2017, 06:06 GMT+2

Piłkarze Arsenalu pokonali u siebie Leicester City 4:3 w spotkaniu inaugurującym sezon piłkarskiej ekstraklasy w Anglii, choć do 83. minuty przegrywali 2:3. Pozostałe mecze odbędą się w sobotę i niedzielę.

Mecz londyńczyków z sensacyjnym mistrzem Anglii z 2016 roku zapowiadał się najciekawiej na początek nowego sezonu Premier League i na pewno nie zawiódł.

Mimo rozczarowującego piątego miejsca w poprzednim sezonie, Arsenalu nie dotknęła latem rewolucja kadrowa. Na ławce pozostał Arsene Wenger i przynajmniej na razie udało się zatrzymać dwie największe gwiazdy - Alexisa Sancheza oraz Mesuta Oezila.

Spłaca się

Pierwszy z powodu kontuzji nie zagrał w piątek. Wystąpił za to sprowadzony za 46,5 mln funtów z Olympique Lyon Alexandre Lacazette. Francuski napastnik już w drugiej minucie zdobył bramkę. Później jednak goście (z Leicester odeszli latem Marcin Wasilewski i wypożyczony do Freiburga Bartosz Kapustka) wyszli na prowadzenie 2:1, po golach Shinjiego Okazakiego i Jamiego Vardy’ego.

W doliczonym czasie pierwszej połowy wyrównał Danny Welbeck, ale to nie był koniec emocji. Po przerwie Lisy znów objęły prowadzenie (ponownie Vardy). Ostatnie słowa należały jednak do Arsenalu, dzięki dwóm trafieniom piłkarzy rezerwowych.

Najpierw bramkę zdobył Aaron Ramsey, a kilkadziesiąt sekund później wynik na 4:3 ustalił Olivier Giroud. Piłka po strzale głową Francuza odbiła się od poprzeczki i spadła za linią bramkową.