Premier League. Jose Mourinho tłumaczy się po żółtej kartce

01/01/2020, 18:55 GMT+1

Jose Mourinho został ukarany żółtą kartką za zakazaną wizytę na ławce rezerwowych Southampton w trakcie przegranego spotkania Premier League przez jego Tottenham 0:1. Po wszystkim Portugalczyk posypał głowę popiołem, ale w swoim, unikalnym stylu.

Portugalski szkoleniowiec wyraził frustrację po tym, jak w 73. minucie meczu 21. kolejki Premier League jego Tottenhamu z Southampton sędzia nie uznał gola strzelonego przez Harry'ego Kane'a. Kapitan reprezentacji Anglii był na spalonym, co potwierdziła wideoweryfikacja. Ta sytuacja rozwścieczyła Mourinho.
The Special One wszedł do zakazanej strefy i bezczelnie zaglądał w notatki jednego z asystentów menedżera gospodarzy Ralpha Hasenhuettla, trenera bramkarzy Andrew Sparkesa. Sędzia Mike Dean uznał to za niesportowe zachowanie i ukarał go żółtą kartką.

Tłumaczenie w stylu "Mou"

Po noworocznej porażce 0:1 (za sprawą trafienia Danny'ego Ingsa) Mourinho tłumaczył się dziennikarzom ze swojego zachowania wobec Sparkesa.
- Żółta kartka dla mnie była słuszna, ponieważ byłem niegrzeczny. Ale byłem niegrzeczny w stosunku do idioty - wypalił ulubieniec mediów, którego wyraźnie brakowało na angielskich boiskach.
Strata Kane'a to poważne osłabienie drużyny. Tym bardziej że w pierwszej połowie murawę z powodu urazu opuścił Tanguy Ndombele.
Spurs będą musieli stoczyć zaciętą walkę, aby awansować do Ligi Mistrzów, do czwartej w tabeli Chelsea tracą sześć punktów. The Blues zremisowali w środę z Brighton 1:1, gola tracąc w 84. minucie.
21. kolejka Premier League:środa:
Brighton - Chelsea 1:1
Burnley - Aston Villa 1:2
Newcastle - Leicester 0:3
Southampton - Tottenham 1:0
Watford - Wolves 2:1