Premier League. Cristiano Ronaldo już trenuje z Manchesterem United

08/09/2021, 06:56 GMT+2

Wielkimi krokami zbliża się moment, w którym Cristiano Ronaldo znów założy koszulkę Manchesteru United w oficjalnym meczu. We wtorek Portugalczyk odbył pierwszy trening z Czerwonymi Diabłami po transferze z Juventusu. Wiele wskazuje na to, że wystąpi on już w sobotę w spotkaniu z Newcastle United.

Cristiano Ronaldo już trenuje z Manchesterem United

CR7 nie wziął udziału we wtorkowym meczu eliminacji do mistrzostw świata, w którym Portugalia pokonała na wyjeździe Azerbejdżan 3:0. Ronaldo musiał pauzować za żółte kartki. Żadnej z nich nie dostał za faul. Pierwszą, w starciu z Serbią (2:2), obejrzał za zbyt impulsywną reakcję po tym, jak nie uznano mu gola w ostatniej minucie, natomiast drugą zobaczył za zdjęcie koszulki w geście radości,po zdobyciu zwycięskiej bramki przeciwko Irlandii (2:1).

Spotkanie z Solskjaerem

Ronaldo nie zamierzał marnować czasu. Poprosił o możliwość wcześniejszego opuszczenia zgrupowania kadry. Zgodę otrzymał i już we wtorek zameldował się na obiektach Manchesteru United w Carrington.
Tam spotkał się z menedżerem Ole Gunnarem Solskjaerem, z którym, aż do zakończenia przez Norwega piłkarskiej kariery w 2007 roku, występował razem w drużynie Czerwonych Diabłów prowadzonej wtedy przez Aleksa Fergusona.
Po rozmowie z Solskjaerem Ronaldo dołączył do trenujących piłkarzy pierwszej drużyny, którzy pozostali w klubie podczas przerwy na mecze reprzentacji.
Cristiano Ronaldo i Ole Gunnar Solskjaer

Wielki powrót już w sobotę?

Pierwszym meczem Ronaldo po powrocie do klubu ma być sobotnie spotkanie na Old Trafford z Newcastle United w Premier League.
"Wierzymy, że wkrótce pomoże on drużynie i zaakcentuje swoją obecnosć podczas drugiego pobytu w klubie" - czytamy w artykule na oficjalnej stronie internetowej Manchesteru United.
Ronaldo w zespole z Old Trafford występował w latach 2003-2009. W Premier League dla Czerwonych Diabłów rozegrał do tej pory 196 meczów, w których strzelił 84 gole. Z Czerwonymi Diabłami m.in. trzykrotnie wywalczył mistrzostwo Anglii, a w 2008 roku cieszył się z triumfu w Lidze Mistrzów.
Autor: kali/łup / Źródło: eurosport.pl