Premier League 2022/23. Manchester City - Liverpool. Wynik i relacja z meczu

01/04/2023, 14:01 GMT+2

Manchester City wygrał na własnym boisku z Liverpoolem 4:1. Choć wynik otworzyli goście, to później nastąpiła całkowita dominacja drużyny prowadzonej przez Pepa Guardiolę. The Citizens zagrali bez kontuzjowanego Erlinga Haalanda.

Julian Alvarez cieszy się z gola dla Manchesteru City

Liverpool walczy już "tylko" o czołową czwórkę. Co innego Manchester City, który ściga się z Arsenalem o mistrzowski tytuł. W sobotę wysłał Kanonierom jasny sygnał - rywalizacja będzie trwała do ostatniej kolejki.
Mecz w Manchesterze rozpoczął się jednak dość niespodziewanie, bo prowadzenie w 17. minucie objęli The Reds. Wynik otworzył Mohamed Salah. I to była ostatnia dobra wiadomość dla Liverpoolu w tym spotkaniu.
Jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Julian Alvarez, wykańczając składną akcję zespołową.

Pełna dominacja

Po przerwie gospodarze całkowicie zdominowali rywali. W pierwszej akcji drugiej połowy prowadzenie The Citizens dał Kevin De Bruyne. Chwilę później na 3:1 trafił Ilkay Gundogan, a w 74. minucie przyjezdnych dobił jeden z najlepszych zawodników meczu Jack Grealish.
Jack Grealish był jednym z bohaterów meczu Manchester City - Liverpool
Manchester City wygrał z Liverpoolem 4:1 i do prowadzącego Arsenalu The Citizens tracą pięć punktów. W sobotę Kanonierzy zmierzą się u siebie z Leeds United.
Manchester City - Liverpool 4:1 (1:1)
Bramki: Alvarez 27', De Bruyne 46', Gundogan 53', Grealish 74' - Salah 17'