Premier League 2021/22. Chelsea - Manchester United. Wynik i relacja z meczu

28/11/2021, 21:15 GMT+1

Podział punktów w hicie 13. kolejki Premier League. Na Stamford Bridge Chelsea zremisowała z Manchesterem United 1:1. Czerwone Diabły w tym meczu prowadził tymczasowy menedżer Michael Carrick, który zastąpił zwolnionego kilka dni temu Ole Gunnara Solskjaera.

Cristiano Ronaldo (Manchester United) i Thiago Silva (Chelsea)

Chelsea od początku spotkania miała zdecydowaną przewagę, ale grała nieskutecznie. W dodatku świetnie w bramce gości spisywał się David de Gea.
Na początku drugiej połowy gospodarze popełnili błąd, a konkretnie Jorginho, który w środkowej części boiska nie opanował spadającej piłki. Dopadł do niej Jadon Sancho i chwilę później wykorzystał sytuację sam na sam z Edouardem Mendym.
Jadon Sancho strzelił gola na Stamford Bridge
Chelsea dalej napierała. Łącznie w całym meczu oddała aż 24 strzały, a rywale zaledwie trzy. Ostatecznie londyńczykom wystarczyło to tylko do remisu. W 69. minucie zrehabilitował się Jorginho. Włoch wykorzystał rzut karny po faulu Aarona Wan-Bissaki na Thiago Silvie.
- Jestem bardzo zadowolony z naszej gry. Dominowaliśmy na boisku od pierwszej do ostatniej minuty. Nawet na moment nie przestaliśmy atakować. Mieliśmy szanse, które pewnie powinniśmy byli wykorzystać, ale nie zmienia to faktu, że z gry jestem zadowolony - podkreślił na antenie BBC Sport trener Chelsea Thomas Tuchel.
Czerwone Diabły jako tymczasowy szkoleniowiec prowadził Michael Carrick. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w najbliższych dniach zespół obejmie Ralf Rangnick.

Fabiański nie zatrzymał mistrzów Anglii

Wcześniej w niedzielę Manchester City pokonał West Ham. Spotkanie rozgrywane było w trudnych warunkach, przy chwilami bardzo gęsto padającym śniegu. Łukasza Fabiańskiego pokonali Ilkay Guendogan w 33. minucie oraz Fernandinho w 90. Tuż przed końcem spotkania dla gości trafił Manuel Lanzini.
Bernardo Silva (Manchester City) i Łukasz Fabiański (West Ham United)
W tabeli Chelsea ma punkt przewagi nad Manchesterem City i dwa nad Liverpoolem, który w sobotę pokonał 4:0 Southampton Jana Bednarka. Strata do lidera czwartego West Hamu wynosi już siedem punktów. Manchester United jest dopiero ósmy.