Portugalia - Francja: wynik na żywo i relacja live - Liga Narodów UEFA

14/11/2020, 21:58 GMT+1

Reprezentacja Francji pokonała na wyjeździe Portugalię 1:0 i na pierwszym miejscu ukończy zmagania w grupie A3 Ligi Narodów. Gola na wagę sukcesu Trójkolorowych i awansu do Final Four strzelił N'Golo Kante. Na świetne oceny zasłużyli bramkarze obu zespołów – Rui Patricio i Hugo Lloris.

W niedzielnym meczu na Estadio da Luz w Lizbonie rywalizowały ekipy walczące o zwycięstwo w grupie A3. Portugalia i Francja po czterech seriach spotkań miały na swoim koncie po 10 punktów, a trzecia Chorwacja traciła do nich aż siedem.
Poprzednia ich konfrontacja, do której doszło 11 października w Paryżu, zakończyła się bezbramkowym remisem.

Rui Patricio zaimponował

W pierwszej połowie rewanżowego spotkania dużo groźniejsi byli mistrzowie świata. Podopieczni trenera Didiera Deschampsa stworzyli sobie trzy dogodne sytuacje bramkowe, ale żadnej nie potrafili wykorzystać. Szczególnie podobać mogła się ich akcja z 30. minuty, gdy po wzorowo wykonanym rzucie wolnym (Antoine Griezmann, zamiast strzelać, dośrodkował wprost na głowę Raphaela Varane'a, który zgrał piłkę do tyłu) w poprzeczkę efektownym strzałem trafił Adrien Rabiot.
Dwukrotnie Anthony'ego Martiala świetnymi interwencjami powstrzymał Rui Patricio. Szczególnie efektowna była jego parada z 41. minuty, gdy popisał się niesamowitym refleksem, broniąc strzał napastnika Manchesteru United z niedużej odległości.
Gospodarze tak klarownych sytuacji nie stworzyli, choć momentami niezwykle efektownie wymieniali piłkę przed polem karnym rywali. Żaden z trzech celnych strzałów nie sprawił większych problemów Hugo Llorisowi.

Skuteczność przyszła po przerwie

Świetna dyspozycja Rui Patricio nie zniechęciła Francuzów do dalszych ataków. Swój cel zrealizowali w 54. minucie, a portugalskiego bramkarza pokonać zdołał N'Golo Kante. Pomocnik Chelsea dobił strzał Rabiota.
Portugalczycy mogli odpowiedzieć trafieniem już sześć minut później. W doskonałej sytuacji w słupek trafił jednak Jose Fonte, choć po dośrodkowaniu z prawej strony oddał strzał głową z zaledwie siedmiu metrów.
W miarę upływu czasu gospodarze starali się naciskać coraz mocniej. W 75. minucie fantastyczny strzał zza pola karnego oddał Joao Moutinho, ale jeszcze lepszą paradą popisał się Lloris. Kapitan Trójkolorowych imponował refleksem i spokojem, należąc do najlepszych piłkarzy na boisku.
Francuzi coraz częściej musieli ratować się nieprzepisowymi zagraniami, kartki zobaczyli Kante i Lucas Hernandez. Portugalczycy atakowali większą liczbą piłkarzy, ale kilku niebezpiecznych dośrodkowań w pole karne rywali nie zdołali zamienić na gole.
Niedzielna porażka przekreśliła szanse gospodarzy na obronę tytułu mistrzów Ligi Narodów.

Szwedzi lepsi od Chorwatów

W drugim meczu grupy 3 Szwecja w Solnie pokonała Chorwację 2:1 (2:0), dzięki czemu zrównała się z nią punktami.
Piłkarze Trzech Koron prowadzenie objęli w 36. minucie po indywidualnej akcji i płaskim strzale pomocnika Juventusu Dejana Kulusevskiego. Wynik podwyższył w doliczonym czasie gry pierwszej połowy strzałem głową po rzucie rożnym Marcus Danielson.
W drugich 45 minutach inicjatywa należała do gości, ale jej efektem był tylko kontaktowy gol. W 82. minucie samobójcze trafienie zanotował Danielson.
Od 41. minuty na boisku biegał obrońca Legii Warszawa Josip Juranović.
Do turnieju finałowego awansują czterej zwycięzcy grup w dywizji A. Final Four zaplanowano na początek czerwca 2021 roku (finał odbędzie się 6 czerwca).
Portugalia – Francja 0:1 (0:0)Bramka: N'Golo Kante (54.)
Portugalia: Rui Patricio; Raphael Guerreiro, Ruben Dias, Jose Fonte, Joao Cancelo; Bruno Fernandes (72. Joao Moutinho), Danilo Pereira (85. Sergio Oliveira), William Carvalho (56. Diogo Jota); Joao Felix (85. Paulinho), Cristiano Ronaldo, Bernardo Silva (72. Francisco Trincao).
Francja: Hugo Lloris; Lucas Hernandez, Presnel Kimpembe, Raphael Varane, Benjamin Pavard; Adrien Rabiot, N’Golo Kante, Paul Pogba; Kingsley Coman (59. Marcus Thuram), Anthony Martial (79. Oliver Giroud), Antoine Griezmann.
SOBOTNIE MECZE LIGI NARODÓW: grupa A3
Portugalia - Francja 0:1
Szwecja - Chorwacja 2:1