Polska - Słowenia: wynik na żywo i relacja live - Eliminacje Euro 2020

19/11/2019, 19:03 GMT+1

Meczem ze Słowenią Polacy zamknęli udane eliminacje mistrzostw Europy, a Łukasz Piszczek bogatą karierę w reprezentacji. Na Stadionie Narodowym w Warszawie Biało-Czerwoni wygrali 3:2. Tak relacjonowaliśmy mecz w eurosport.pl.

Nerwowo momentami było na Narodowym. Najważniejsze, że jest ósme zwycięstwo Polaków i 25 punktów w grupie eliminacyjnej.
KONIEC MECZU! WYGRYWAMY 3:2 NA KONIEC ELIMINACJI.
Jeszcze Słoweńcy próbowali, ale sędzia przerwał akcję, uznając, że jeden z piłkarzy rywali zagrał piłkę ręką.
Kolejna próba Krychowiaka. Obok bramki.
Zieliński! Nieznacznie się pomylił.
Mecz na Narodowym potrwa pięć minut dłużej.
Vuckić w miejsce Matavza.
Wcześniej żółty kartonik obejrzał Kędziora.
Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Kurticia.
W miejsce pomocnika Dynama Moskwa wchodzi debiutant Kamil Jóźwiak. U Słoweńców Rep za Verbicia.
Szymański leży kontuzjowany. Będzie zmiana.
Lewandowski zabawił się na lewym skrzydle, dojrzał Grosickiego na prawej strony. Ten z pierwszej piłki głową do środka pola karnego i był tam Góralski. Polacy znowu na prowadzeniu.
3:2 GÓRALSKI!
Dobre uderzenie Grosickiego, ale interwencja Oblaka. Wcześniej jednak Reca na pozycji spalonej.
I znowu powtórka z rozrywki. Obiecująca akcja Polaków, ale "Krycha" zablokowany.
Krychowiak próbował z dystansu, ale zablokowany.
Kapitalne wyjście z bramki przed pole karne Szczęsnego. Uff. dobra interwencja naszego bramkarza po tym, jak poślizgnął się Jędrzejczyk.
Zajc w miejsce Bijola.
Żółtko dla Krychowiaka. Za nadmierne gestykulacje z powodu decyzji arbitra.
Trochę siadło teraz tempo gry. Słoweńcy starają się wolno od tyłu rozgrywać.
Lewandowski strzela z dystansu. Dobra próba, ale piłkę łapie Oblak.
Ależ to się zmienia. Słoweńcy mocno podbudowali się golem na 2:2.
Akcja Verbicia na lewym skrzydle. Za chwilę piłkę ma Matavz, szybko podaje do Ilicicia, a ten uderza pod poprzeczkę. Szczęsny bez szans.
2:2. Gol z niczego dla Słoweńców. Ilicić, a jakże.
Ładna akcja Polaków! Szymański - Lewandowski - Szymański. Piłkę otrzymuje Zieliński. Strzał obok bramki...
Ożywili się Polacy po golu.
To powinien być gol! Świetne podanie Grosickiego do Zielińskiego. Pomocnik Napoli uderzył w środek, Oblak nie mógł tego wpuścić.
Piękna, indywidualna akcja naszego kapitana. Najpierw świetnie wymanewrował dwóch słoweńskich piłkarzy, potem nawinął kolejnego i z ostrego kąta strzelił tuż przy słupku. Brawo "Lewy"!
2:1 LEWANDOWSKI! CO ZA GOL!
Słoweńcy odpowiedzieli uderzeniem z szesnastego metra Verbicia. Szczęsny nie dał się zaskoczyć.
Groźnie było pod bramką Oblaka po rzucie rożnym. Skończyło się strzałem Krychowiaka. Piłka w rękach bramkarza Słowenii.
Widać, że Biało-Czerwoni chcą przejąć kontrolę, tak jak to było w pierwszych minutach.
POLACY ROZPOCZYNAJĄ II POŁOWĘ
Oba zespoły już na murawie. Bez zmian w przerwie.

Wszystko wyglądało świetnie, aż Słoweńcy wyrównali na 1:1. Od tego momentu gra naszego zespołu siadła. Oby po przerwie było lepiej. Trener Brzęczek ma już tylko jedną zmianę.
Koniec pierwszej części! Miały być cztery dodatkowe minuty, wyszło dokładnie 5:24.
Faulowany teraz Ilicić przez Krychowiaka. Może być groźnie tuż przed końcem pierwszej części.
W miejsce Piszczka pojawił się Kędziora.
Szczęsny wybija na aut i jest TA zmiana. Jest szpaler obu zespołów. Łukasz! Dziękujemy!
Słoweńcy na prawej stronie wyglądają znakomicie. To w tym sektorze najczęściej występuje Ilicić.
Szymański oddaje strzał. Zbyt lekki.
Aż cztery minuty doliczył arbiter.
Przyspieszył na rozgrzewce Tomasz Kędziora. Czyżby zaraz zmiana?

Murawa na Narodowym nie wygląda za dobrze. Znowu.
Tymczasem Piszczek ciągle na placu gry. Łukasz miał zagrać 30 minut, ale wobec kontuzji Glika przedłużył się jego pobyt na murawie.
Zdecydowanie najaktywniejszy na placu gry Grosicki wywalczył kolejny rzut rożny.
Szymański do Lewandowskiego. Nasz kapitan ładnie uwolnił się spod opieki obrońcy. Miał trudną piłkę, ale ładnie złożył się do strzału. Oblak łapie bez problemu.
I kolejny rzut rożny. Tym razem po akcji Szymańskiego.
Bednarek blokuje Bijola i będzie korner dla przyjezdnych.
Żółta kartka dla Recy. Nieprzepisowo zatrzymał byłego klubowego kolegę z Atalanty Ilicicia.
Kurtić strzelał z dystansu, ale daleko od powodzenia.
Góralski tymczasem musi mieć się na baczności. Wprawdzie wciąż bez kartki, ale już dwa faule naszego pomocnika.
Pierwszy raz pokazał się Lewandowski, po zagraniu piłki Krychowiaka. Nasz kapitan jednak nie poradził sobie z obrońcą rywali.
Tymczasem szansę po rzucie rożnym miał Piszczek - strzał głową, nad poprzeczką.
Po niemrawym początku Słoweńcy coraz odważniej sobie poczynają.
Teraz ładnie Reca się zrehabilitował. Zatrzymał szybką akcję Słoweńców, po chwili faul na Krychowiaku.
Kolejna świetna akcja "Grosika", będzie kolejny korner. Skrzydłowy Hull jest w gazie.
Ładnie przełożył sobie Recę Ilicić, zagrał do Matavza, a ten nie dał szans Szczęsnemu.
1:1 GOL DLA SŁOWEŃCÓW.
Teraz próba Jędrzejczyka, ale w trudnej sytuacji nie trafia w światło bramki.
Na razie Słoweńcy stłamszeni. My gramy agresywnie. O to chodzi.
Kolejna świetna szansa Biało-Czerwonych. Szarża Grosickiego na lewej stronie, podaje piłkę do Zielińskiego, a ten źle trafił w piłkę.
W miejsce naszego obrońcy wchodzi Artur Jędrzejczyk.
Zanim Słoweńcy wznowią grę, będzie zmiana w naszych szeregach. Glik otrzymał cios przy okazji interwencji Oblaka i opuszcza boisko.
Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Oblak piąstkuje piłki, dopada do niej Szymański. I po chwili piłka ląduje w siatce. Bardzo mocne uderzenie Sebastiana. Dla niego to debiutancki gol w seniorskiej reprezentacji.
1:0! KAPITALNY GOL SZYMAŃSKIEGO!
Pierwsza okazja dla Polaków z rzutu wolnego! Szymański na głowę Bednarka. Piłkę wybija na rzut rożny obrońca rywali.
Pierwszy faul na Góralskim i od razu żółta kartka dla Kurticia.
Sędziuje Niemiec Daniel Siebert.
SŁOWENIA ROZPOCZYNA!
Zanim hymny, specjalna koszulka z numerem 66. i patera dla wyraźnie wzruszonego Łukasza.
Obie drużyny już na murawie. Za chwilę hymny obu państw.

W pozostałych meczach naszej grupy ostatniej kolejki Łotysze zmierzą się z pewną już awansu Austrią, a Macedonia Północna z Izraelem.

Na trybunach nie mogło zabraknąć kontuzjowanego Łukasza Fabiańskiego.
Jesteśmy też winni składu Słowenii: Jan Oblak - Petar Stojanovic, Miha Blazic, Miha Mevlja, Jure Balkovec - Josip Ilicic, Rene Krhin, Jaka Bijol, Jasmin Kurtic, Benjamin Verbic -Tim Matavz.

Już są na rozgrzewce...

Oprócz Piszczka, w porównaniu do wyjazdowego, wygranego 2:1 meczu z Izraelem, selekcjoner dokonał czterech zmian w wyjściowym składzie. Wracają: Robert Lewandowski, Kamil Grosicki i Jacek Góralski.
Reprezentacyjny trykot po raz 66. założy Łukasz Piszczek. 34-letni obrońca Borussii Dortmund zrezygnował z występów w kadrze po nieudanych ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Rosji. Teraz wrócił, by oficjalnie się z nią pożegnać. Zgodnie z ustaleniami z selekcjonerem Jerzym Brzęczkiem opuści plac gry około 30. minuty.
Po wrześniowym starciu Jan Oblak, bramkarz Słoweńców, żartował w strefie mieszanej, że bardziej spocił się wywiadami niż samym starciem. W poniedziałek na konferencji prasowej selekcjoner Jerzy Brzęczek odpowiedział golkiperowi Atletico.
To już ostatni mecz dla Polaków w tych eliminacjach. Biało-Czerwoni mają rachunki do wyrównania. Jedynej dotychczas porażki w tych kwalifikacjach doznali we wrześniu w Lublanie właśnie ze Słowenią (0:2). Zapraszamy na relację. Pierwszy gwizdek o 20.45.
POLSKA - SŁOWENIA (3:2)
Autor: lukl / Źródło: eurosport.pl