Polska - Serbia U21: wynik meczu i relacja - Eliminacje Euro U21 2021

15/10/2019, 18:08 GMT+2

Polska pokonała w Łodzi Serbię 1:0 w meczu eliminacji mistrzostw Europy do lat 21, które w 2021 roku zorganizują Węgry i Słowenia.

Mateusz Bogusz, Polska

Był to czwarty mecz Biało-Czerwonych w eliminacjach. Wcześniej młodzi polscy piłkarze pokonali we wrześniu na wyjeździe Łotwę 1:0 oraz Estonię na swoim terenie 4:0. W miniony piątek podopieczni Czesława Michniewicza przywieźli bardzo cenny punkt z Rosji, dzięki remisowi 2:2.

Kluczowa akcja

We wtorkowy wieczór polska drużyna ponownie nie dała się pokonać i zgarnęła kolejne trzy punkty. Oznacza to, że piłkarze Michniewicza zajmują pierwsze miejsce w tabeli grupy 5 eliminacji. Biało-Czerwoni mają dziesięć punktów i o dwa wyprzedzają Rosjan, którzy w swoim meczu rozbili we wtorek Estończyków 5:0.
Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił w 79. minucie Mateusz Bogusz. 18-letni pomocnik trafił do siatki z bliskiej odległości, dzięki idealnemu podaniu wzdłuż bramki od Patryka Klimali. Polacy mogli objąć prowadzenie wcześniej.
Tuż przed końcem pierwszej połowy świetnie z piłką zabrał się Klimala, ale strzelił w słupek. Polacy zaprezentowali się na stadionie Widzewa z bardzo dobrej strony, tworząc sporo groźnych sytuacji pod serbską bramką.
15 listopada Polska gra na wyjeździe z trzecią w tabeli Bułgarią, która traci do lidera pięć punktów. Kolejne spotkania eliminacji odbędą się w marcu przyszłego roku.