Polska - Grecja w towarzyskim meczu kadry U-21. Wynik meczu i relacja

23/09/2022, 18:26 GMT+2

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 21 przegrała w Białymstoku 0:1 towarzyski mecz z Grecją. Spotkanie młodzieżówki było pierwszym pod wodzą Michała Probierza, który w lipcu rozpoczął pracę jako selekcjoner tego zespołu.

Polska - Grecja w meczu kadry U-21

Na początku meczu lekką przewagę mieli goście, ale poważniejszych sytuacji podbramkowych nie stwarzali. To Polacy mogli objąć prowadzenie. W pierwszym kwadransie gry grecki bramkarz obronił strzały z pola karnego Kacpra Kozłowskiego, a w 34. min podobne uderzenie Michała Rakoczego.

Jedyna bramka w meczu

Jedyny gol padł na początku drugiej połowy. W 49. minucie, po dośrodkowaniu z prawej strony, Michail Kosidis najwyżej wyskoczył do piłki w polu karnym polskiej młodzieżówki i uderzeniem głową nie dał szans Kacprowi Tobiaszowi. Polacy mieli szansę szybko wyrównać, ale Jakub Myszor trafił zza pola karnego w poprzeczkę.
Trenerzy mogli dokonać w tym meczu nieograniczonej liczby zmian; w drugiej połowie w greckim zespole wymieniony został prawie cały skład, w polskim doszło do sześciu zmian. W końcówce meczu Polacy zdecydowanie przeważali, ale ostatecznie nie zdołali nawet zremisować.

Nieudany debiut

To pierwszy mecz reprezentacji Polski U-21 pod wodzą jej nowego szkoleniowca Michała Probierza.
- W pierwszym kwadransie graliśmy nie tak, jak chcieliśmy, bo mieliśmy zdecydowanie wyżej podejść pressingiem, ale widać było, że byliśmy trochę źle zorganizowani. Gdy już opanowaliśmy sytuację i zaczęliśmy stwarzać okazje, to wydawało się, że jest tylko kwestią czasu, że ta bramka padnie, ale zabrakło tej "kropki nad i" - mówił tuż po meczu selekcjoner U-21.
Ocenił, że po stracie gola jego piłkarze grali za szybko i za nerwowo.
- Ale trzeba przyznać, że mieliśmy kilka sytuacji i szkoda, że którejś z nich nie wykorzystaliśmy - dodał Probierz.
W trakcie wrześniowego zgrupowania reprezentację U-21 czeka też jeszcze jeden sprawdzian: w najbliższy wtorek w Suwałkach Polacy zagrają z Łotwą.

Autor: macz / Źródło: eurosport.pl, PAP