Polska - Albania: wynik meczu i relacja - eliminacje mistrzostw świata kobiet - piłka nożna

26/10/2021, 20:37 GMT+2

Zadanie wykonane. Piłkarki reprezentacji Polski pokonały w Tychach Albanię 2:0 i wskoczyły na drugie miejsce w grupie F eliminacji mistrzostw świata.

Biało-Czerwone w miniony czwartek sprawiły niespodziankę, remisując w Łodzi bezbramkowo z wyżej notowaną Norwegią 0:0. W Tychach to zespół gospodarzy był zdecydowanym faworytem, biorąc pod uwagę światowy ranking. Albania zajmuje w nim 75. miejsce, Polska – 29.
We wcześniejszych spotkaniach Polki zremisowały w Gdańsku z Belgią 1:1, a potem w Erywaniu wygrały z Armenią 1:0. Albania zremisowała z Kosowem 1:1, przegrała z Belgią 0:7 i wygrała z Armenią 5:0.

Przełamały się po rzucie karnym

Choć reprezentantki Polski od początku spotkania dominowały, to nie potrafiły stworzyć podbramkowych sytuacji. W 18. minucie okazję do zdobycia gola dla gospodarzy zmarnowała Natalia Padilla-Bidas, pudłując z kilku metrów. Później z daleka próbowała zaskoczyć albańską bramkarkę Dominika Grabowska.
Drużyna trenerki Niny Patalon objęła prowadzenie po rzucie karnym, pewnie wykonanym przez Paulinę Dudek. "Jedenastka" została podyktowana za faul Ezmiraldy Franji na Weronice Zawistowskiej.
Po zmianie stron nadal w natarciu były Polki, dopingowane przez ponad dwutysięczną publiczność. W 53. minucie niecelnie główkowała Padilla-Bidas. Później kilka razy gęsto było w polu karnym Albanek, jednak bez celnych strzałów. Po mocnym wstrzeleniu piłki w pole karne rywalek przez Zofię Buszewską piłka odbiła się od słupka. Wynik ustaliła w 89. minucie Małgorzata Mesjasz. Wyskoczyła najwyżej do dośrodkowania Grabowskiej z rzutu rożnego.

Jesienią bez Pajor

Jesienią drużynie nie pomoże napastniczka VfL Wolfsburg, Ewa Pajor, która doznała poważnej kontuzji lewego kolana.
MŚ 2023 zostaną rozegrane w Australii i Nowej Zelandii. Zwycięzcy grup awansują do nich bezpośrednio, a zespoły z drugich miejsc zagrają w barażach. Dwa najlepsze zapewnią sobie awans, a trzecia będzie miała jeszcze szansę w interkontynentalnym turnieju barażowym z udziałem 10 ekip.
W turnieju finałowym wystąpią 32 drużyny, w tym dwaj gospodarze bez konieczności gry w kwalifikacjach.
Polki w tym roku zagrają jeszcze na wyjazdach z Kosowem (25.11) i Belgią (30.11).
Polska - Albania 2:0 (1:0)
Bramki: Dudek (40'), Mesjasz (89')