Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin: wynik na żywo i relacja live - PKO Ekstraklasa

29/05/2020, 18:24 GMT+2

Po ponad 80 dniach spowodowanej przez koronawirusa przerwy PKO Ekstraklasa wróciła na boiska. W drugim spotkaniu 27. kolejki Pogoń Szczecin uległa na własnym boisku piłkarzom Zagłębia Lubin 0:3. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie meczu.

Dziękujemy i zapraszamy już w sobotę na kolejne relacje z wznowionych rozgrywek PKO BP Ekstraklasy.
W drugim meczu po długiej, 81-dniowej przerwie w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy, kibice nie musieli długo czekać na bramki i doczekali się aż trzech. Wszystkie padły w pierwszej połowie. Zagłębie Lubin zasłużenie wygrało z Pogonią i opuszcza Szczecin z kompletem punktów.
Koniec meczu! Klątwa Zagłębia na boisku Pogoni trwa. Goście wygrywają 3:0.
I jeszcze jeden stały fragment gry. I podobny scenariusz, jak kilka minut wcześniej. Rzut wolny, a po nim rzut rożny.
Hładun interweniował niepewnie i skończyło się na rzucie rożnym. I kolejnym słupku, w który trafiają piłkarze Pogoni.
Rzut wolny dla Pogoni. Jedna z ostatnich szans na zmianę wyniku.
Jeszcze jedna zmiana w drużynie Zagłębia. Starzyńskiego zastąpił Pakulski
Boisko opuszcza strzelec pierwszej bramki. Drazicia zastępuje Tosik.
"Always look on the bright side of life"...

Cibicki wytrwale próbuje trafić z dystansu w bramkę Zagłębia. Równie wytrwale nie trafia.
Kolejna okazja dla Pogoni. Turski strzela głową, ale obok bramki.
Zmiana w zespole z Lubina. Schodzi Żivec, zastępuje go Szysz.
Tak dobrej okazji do zdobycia bramki szczecinianie w tym meczu jeszcze nie mieli. Piękne, długie podanie w pole karne i świetne zgranie piłki do Turskiego. Ten odrobinę spóźniony, by zaskoczyć Hładuna. Okres zdecydowanie ładniejszej gry Pogoni.
Tak było.

Tym razem Zagłębie pogubiło się w ataku. Mieli trzech piłkarzy w polu karnym naprzeciw jednego obrońcy i bramkarza, ale zabrakło pomysłu na wykończenie tej sytuacji.
Szczecinianie tak długo konstruowali atak, aż nie tracąc piłki zostali wypchnięci na własną połowę boiska. Zagłębie wydaje się być dziś skuteczniejsze w każdej formacji.
I jeszcze jedna zmiana w Pogoni. Hostikkę zastąpi Stec.
Podwójna zmiana w drużynie gospodarzy. Plac gry opuszczają Frączczak i Dąbrowski. Zastąpią ich Drygas i Turski.
Strzały z dystansu wydają się być najlepszym pomysłem Pogoni na pokonanie Hładuna. Gdyby tylko były celniejsze...
Gra obrony Pogoni nie zmieniła się bardzo w drugiej połowie. Piłkarze Zagłębia wciąż z dużą łatwością przedzierają się na pole karne gospodarzy.
W 55. minucie meczu miała miejsce najdłuższa wymiana podań głową. Warto odnotować.
Pogoń nie strzela (jeszcze) goli, ale strzeliła kilka fotek.

Obie drużyny rozpoczęły drugą połowę w tych samych składach, w których zaczynały mecz.
Piłkarze Pogoni w motywacyjnym tańcu przed wznowieniem gry. Oby pomógł, bo sporo mają do odrobienia. Gramy!
Drużyny wracają na boisko po przerwie. Za chwilę rozpocznie się druga połowa meczu.
Panie Premierze, sprawa jest...

Bez względu na wynik, jakim zakończy się to spotkanie, Bartosz Białek wysunie się na zdecydowane prowadzenie w gronie najlepszych z najmłodszych strzelców PKO BP Ekstraklasy. A przed nami jeszcze 45 minut gry.

Koniec pierwszej połowy meczu. Pogoń okazała się bardzo gościnna pozwalając Zagłębiu zdobyć aż trzy bramki. Po przerwie zobaczymy, czy gospodarze zmienią zdanie.
3:0 dla Zagłębia! Białek bez litości po błędzie Pogoni.
Piąty już rzut rożny dla Pogoni. Piłka trafia pod nogi Dąbrowskiego, a ten ponownie próbuje pokonać Hładuna z dystansu.
Dąbrowski po raz kolejny bliski pokonania bramkarza Zagłębia. Niestety, znów obok bramki.
Piłka strzelona przez Cibickiego trafiła tam, gdzie kiedyś będą trybuny...
Teraz to lubimy lockdown, tak? ;)

Po 30 minutach spotkania w większości statystyk prowadzi Pogoń. W meczu - Zagłębie. To trochę nie fair...
Strzelcem drugiej bramki dla Zagłębia Damjan Bohar.
Sędzia korzysta z VAR by sprawdzić, czy piłkarz Zagłębia nie zagrał piłki ręką. Ale decyzja jest podtrzymana. Pogoń przegrywa u siebie z Zagłębiem 0:2.
Drugi gol dla Zagłębia!
Dużo szczęścia mieli teraz goście i równie wiele pecha gospodarze. A potem sytuacja powtórzyła się po drugiej stronie boiska. Zagłębie uratował słupek, Pogoń - noga obrońcy na linii bramkowej.
Jedno jest pewne: rekord frekwencji na widowni w Szczecinie na pewno dziś nie padnie.
Nie jest łatwo być kibicem w czasach pandemii...

Pogoń wciąż próbuje zdobyć wyrównującego gola. Blisko był Dąbrowski, ale jego strzał był zbyt słaby i zbyt niecelny.
Przypomnijmy, że Pogoń aktualnie zajmuje 6. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Goście zaczynając spotkanie byli na 11. pozycji. Wygrana daje im awans o jedno oczko. Ale do końca meczu jeszcze dużo czasu.
Pogoń rzuciła się do odrabiania strat. Rzut wolny, potem rzut rożny. I jeszcze jeden. Ale bez efektów. Zagłębie się broni i wyprowadza piłkę daleko od własnej bramki.
Dejan Drazić otrzymał znakomite podanie od Białka i w polu bramkowym ograł obrońców gospodarzy. Zagłębie prowadzi 1:0
Gol dla Zagłębia!
Pierwszy rzut rożny w meczu dla Pogoni. Ale rozegranie dalekie od doskonałości.
Pierwsze minuty i pierwsze ataki. Zagłębie w natarciu. Daleki strzał Białka obroniony przez bramkarza Pogoni.
Gramy!
A w takim zestawieniu zagrają piłkarze Zagłębia

Skład drużyny gospodarzy

Murawa w Szczecinie jest świetnie przygotowana.

Witajcie w piątkowy wieczór. Przed nami drugie spotkanie PKO BP Ekstraklasy po przerwie. Zapraszamy na mecz Pogoni Szczecin z Zagłębiem Lubin.
POGOŃ SZCZECIN - ZAGŁĘBIE LUBIN (0:3) - Drazić 7', Bohar 27', Białek 42'
Autor: macz / Źródło: eurosport.pl