Pogoń Szczecin - Wisła Płock: wynik i relacja z meczu 5. kolejki - PKO BP Ekstraklasa

13/08/2022, 21:15 GMT+2

Bez rozstrzygnięcia w hicie PKO BP Ekstraklasy. W sobotnim meczu Pogoń Szczecin zremisowała u siebie z Wisłą Płock 2:2, która straciła pierwsze punkty w sezonie.

Rezultat spotkania dwóch czołowych drużyn ekstraklasy otworzyli gospodarze. W 20. minucie akcję Kamila Grosickiego oraz Luisa Maty lewym skrzydłem celnym uderzeniem zwieńczył Mateusz Łęgowski.

Sprawiedliwy podział punktów

Po zdobyciu pierwszej bramki Pogoń kontrolowała grę, ale w jej poczynaniach nie było widać chęci na podwyższenie wyniku. Wykorzystali to goście, którzy tuż po przerwie wyrównali.
Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dante Stipica sfaulował jednego z graczy Wisły, za co sam dostał żółtą kartkę, a sędzia Daniel Stefański podyktował rzut karny. Na gola "jedenastkę" zamienił Rafał Wolski.
Kwadrans przed końcem szczecinianie ponownie objęli prowadzenie. Ormianin Wahan Biczachczjan zagrał płasko w pole karne, Kostas Triantafyllopoulos odegrał piętą do Luki Zahovicia, który wykończył akcję pewnym strzałem.
W końcówce wystarczył jeden moment, aby popularni Portowcy stracili koncentrację. W 88. minucie dali się zaskoczyć Antonowi Krywociukowi, który doprowadził do remisu, z przebiegu meczu sprawiedliwego.

Pogoń jest 3. (10 pkt), Wisła jest liderem (13 oczek).
Pogoń Szczecin - Wisła Płock 2:2 (1:0).
Bramki: 1:0 Mateusz Łęgowski (21), 1:1 Rafał Wolski (48-karny), 2:1 Luka Zahovic (76), 2:2 Anton Krywociuk (88-głową).
Żółta kartka - Pogoń Szczecin: Dante Stipica, Mateusz Łęgowski. Wisła Płock: Bartłomiej Gradecki.
Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów: 9 134.
Pogoń Szczecin: Dante Stipica - Jakub Bartkowski, Kostas Triantafyllopoulos, Mariusz Malec, Luis Mata - Jean Carlos Silva (80. Pontus Almqvist), Damian Dąbrowski, Mateusz Łęgowski (60. Wahan Biczachczjan), Sebastian Kowalczyk (84. Kamil Drygas), Kamil Grosicki - Luka Zahovic (84. Paweł Stolarski).
Wisła Płock: Bartłomiej Gradecki - Aleksander Pawlak (76. Dawid Kocyła), Damian Michalski, Anton Krywociuk, Piotr Tomasik - Kristian Vallo (62. Łukasz Sekulski), Dominik Furman (84. Milan Kvocera), Rafał Wolski, Damian Rasak (62. Filip Lesniak), Davo - Marko Kolar (62. Martin Sulek).
Autor: rozniat/TG / Źródło: eurosport.pl, PAP