Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok: wynik meczu i relacja - PKO Ekstraklasa

23/10/2021, 17:47 GMT+2

Pogoń pewnie pokonała Jagiellonię Białystok 4:1 w sobotnim meczu 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Pierwszego gola po powrocie do szczecińskiej drużyny strzelił Kamil Grosicki.

- Pogoń to zespół, który chce dominować i mieć inicjatywę, z reguły więcej posiadają piłkę, utrzymują się przy niej i grają bardzo ofensywnie. To ekipa z grupy kandydatów do gry w o najwyższe cele. Ale nasze mecze są zawsze bardzo wyrównane - mówił przed meczem w Szczecinie trener Jagiellonii Ireneusz Mamrot.

Po jedenastu kolejkach ekstraklasy oba zespoły dzieliły trzy punkty. Pogoń zajmowała czwarte, Jagiellonia siódme miejsce w tabeli.

Grosicki doczekał się

W sobotni wieczór gospodarze objęli prowadzenie w 24. minucie za sprawą Macieja Żurawskiego, ale ich radość trwała krótko.
Sześć minut później wyrównał Fedor Cernych po precyzyjnym podaniu Jesusa Imaza.
Przed przerwą ostatnie słowo należało jednak do Pogoni. W minucie 42. gola - pierwszego po powrocie do ekstraklasy - wbił Kamil Grosicki. Do tego w meczu z byłym klubem, gdzie przed laty odbudował karierę i wyruszył w wielki świat, występując potem między innymi w lidze francuskiej i angielskiej.
To były miłe złego początki dla Grosickiego, bo skrzydłowy po kilku minutach opuścił boisko z powodu kontuzji. Zastąpił go Rafał Kurzawa.

Pogoń w przewadze

Szczecinianie poszli za ciosem w drugiej połowie. W 56. minucie na 3:1 trafił Sebastian Kowalczyk. Jagiellonia mogła szybko odpowiedzieć, ale rzutu karnego nie wykorzystał Imaz, a później czerwoną kartką został ukarany Israel Puerto.
Grający w osłabieniu białostoczanie stracili kolejną bramkę. Wynik, w minucie 78., ustalił Luka Zahović.
Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 4:1 (2:1)Bramki: Żurawski (24.), Grosicki (42.), Kowalczyk (56.), Zahović (78.) - Cernych (30.).
Pogoń Szczecin: Dante Stipica - Jakub Bartkowski (84. Mateusz Łęgowski), Kostas Triantafyllopoulos, Benedikt Zech, Luis Mata - Jean Carlos Silva, Damian Dąbrowski, Maciej Żurawski (72. Kacper Kozłowski), Sebastian Kowalczyk (84. Michał Kucharczyk), Kamil Grosicki (45. Rafał Kurzawa) - Luka Zahović (83. Piotr Parzyszek).
Jagiellonia Białystok: Xavier Dziekoński - Tomas Prikryl (63. Kacper Tabiś), Bogdan Tiru, Israel Puerto, Michał Pazdan (63. Bartosz Kwiecień), Bartłomiej Wdowik - Martin Pospisil, Taras Romanczuk, Michał Nalepa (63. Karol Struski), Jesus Imaz (79. Michał Żyro) - Fedor Cernych (73. Błażej Augustyn).

Autor: kz / Źródło: eurosport.pl