Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze: wynik na żywo i relacja live - PKO Ekstraklasa

20/04/2021, 19:03 GMT+2

Pogoń wciąż celuje w tytuł. Na otwarcie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze ze Szczecina pokonali u siebie 1:0 Górnika Zabrze, a jedynego gola strzelił byłemu zespołowi odradzający się na polskich boiskach Rafał Kurzawa. Wicelider dalej naciska prowadzącą Legię, w tabeli umocnił się też trzeci Raków Częstochowa, który wygrał 2:0 na wyjeździe z Wartą Poznań.

Po znakomitej serii sześciu kolejnych wygranych legionistów, które zbiegły się w czasie z aż czterema porażkami "Portowców", wydawało się, że jest już po mistrzowskim wyścigu.

Powrócił

W mały dołek wpadli jednak obrońcy tytułu, z czego szczecinianom udało się zrobić pożytek. Wygrali dwa wcześniejsze mecze z Wisłą Płock i Podbeskidziem Bielsko-Biała. Wygrali także i z Górnikiem.
Jak na ironię zabrzan skarcił ten piłkarz, który przy Roosevelta wybił się do międzynarodowej i reprezentacyjnej kariery. Zagraniczny wyjazd Rafała Kurzawy kompletnie się nie udał, pomocnik tułał się po Europie dwa i pół roku, aż w końcu zdecydował się karierę kontynuować w Szczecinie. We wtorek strzelił w końcu też pierwszego gola po powrocie do kraju – w 20. minucie nadbiegł i spokojnie zamknął centrę Michała Kucharczyka z prawego skrzydła.

Im strzelać nie kazano

Swoje zrobił też w tej serii gier Raków. Piłkarze Marka Papszuna triumfowali w starciu z beniaminkiem z Wielkopolski po trafieniu Vladislavsa Gutkovskisa oraz samobójczym trafieniu Jakuba Kiełba. Warta z kolei zrobiła wszystko, aby w tym spotkaniu nie zdobyć choćby punktu. W pierwszej połowie zmarnowała dwa rzuty karne, z jedenastu metrów przestrzelili Mateuszowie – Kupczak i Kuzimski.
Pogoń nie ma zamiaru dać Legii mistrzostwa za bezcen – we wtorek zbliżyła się do warszawian na trzy punkty. Raków jest na spokojnym trzecim miejscu, mając osiem punktów przewagi nad kolejnym Piastem. Lider oraz czwarty zespół ekstraklasy spotkają się w środę w Gliwicach.