Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze: wynik meczu, składy - ekstraklasa

22/09/2019, 15:20 GMT+2

Pogoń Szczecin zremisowała na swoim terenie z Górnikiem Zabrze 1:1 w 9. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Goście postawili się dotychczasowemu liderowi i wywieźli zasłużony punkt.

Przed dziewiątą kolejką Pogoń Szczecin była liderem tabeli i miała punkt przewagi nad drugim Śląskiem. W sobotę w derbach Dolnego Śląska wrocławianie stracili punkty po remisie z Zagłębiem Lubin, co stworzyło szansę dla Pogoni, by wróciła na pierwsze miejsce w tabeli i powiększyła przewagę nad Śląskiem.
Świetnie spisująca się w tym sezonie drużyna prowadzona przez trenera Kostę Runjaica nie wykorzystała tej okazji i zremisowała, ale zachowała punktowe status quo, choć długo utrzymywała się na prowadzeniu po bramce Huberta Matyni. Obrońca Pogoni trafił do siatki z bliskiej odległości po zamieszaniu pod bramką w 24. minucie.

Zasłużony remis

Górnik zaprezentował się w Szczecinie z bardzo dobrej strony. Goście stworzyli kilka groźnych sytuacji, ale długo nie umieli znaleźć sposobu na znakomicie dysponowanego bramkarza Dante Stipicę.
Tuż przed zejściem do szatni na przerwę Chorwat zatrzymał Igora Angulo, broniąc instynktownie jedną ręką strzał kapitana zabrzańskiego zespołu.
Goście na wyrównanie solidnie pracowali i w końcu im się udało. Dużo było w tym jednak przypadku. Angulo zdobył bramkę po strzale głową z bliskiej odległości w 73. minucie. Zawodnik Górnika szczęśliwie był w odpowiednim miejscu, gdy piłka trafiła do niego po rykoszecie od nóg obrońcy Pogoni.
W następnej kolejce Górnik podejmuje Lecha Poznań, a szczecinianie jadą do Białegostoku na mecz z Jagiellonią.
Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Hubert Matynia (24), 1:1 Igor Angulo (73-głową).
Żółta kartka - Pogoń Szczecin: Adam Buksa, Jakub Bartkowski, Kacper Kozłowski. Górnik Zabrze: Kamil Zapolnik.
Sędzia: Paweł Gil (Lublin). Widzów 3 821.
Pogoń Szczecin: Dante Stipica - Jakub Bartkowski, Kostas Triantafyllopoulos, Benedikt Zech, Hubert Matynia - Srdjan Spiridonovic (60. Tomas Podstawski), Zvonimir Kozulj, Damian Dąbrowski, Marcin Listkowski (85. Kacper Kozłowski), Santeri Hostikka (74. Adam Frączczak) - Adam Buksa.
Górnik Zabrze: Martin Chudy - Boris Sekulic, Przemysław Wiśniewski, Paweł Bochniewicz, Erik Janza - Kamil Zapolnik (46. Ishmael Baidoo), Daniel Ściślak, Mateusz Matras (60. Łukasz Wolsztyński), David Kopacz (65. Filip Bainovic), Jesus Jimenez - Igor Angulo.
Autor: kip / Źródło: Eurosport