Pogoń Szczecin - Cracovia: wynik i relacja meczu 28. kolejki - PKO BP Ekstraklasa

06/06/2020, 20:44 GMT+2

Pogoń Szczecin pokonała 1:0 Cracovię w spotkaniu 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Jedynego gola strzelił Kamil Drygas.

Dla obu zespołów był to mecz na przełamanie. Pogoń nie wygrała od sześciu spotkań, Cracovia od pięciu. Fatalną serię przerwała ostatecznie drużyna z Pomorza Zachodniego.

Kluczowe 10 minut

Dla przebiegu spotkania zdecydowanie najważniejszy był okres między 54. a 64. minutą. Najpierw zagotowało się pod bramką gospodarzy. W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się David Jablonsky, przecinając strzał Cornela Rapy i trafiając z najbliższej odległości do siatki. Po zastosowaniu wideoweryfikacji sędzia zdecydował się jednak anulować gola, gdyż u strzelca dopatrzył się pozycji spalonej.
Potem piłka przeniosła się w pole karne Cracovii. Po ładnej wymianie podań Marcin Listkowski wrzucił piłkę na nos Drygasowi, a ten spokojnie uderzył głową z piątego metra, zapewniając gospodarzom trzy punkty.

Cracovia kończyła w dziesiątkę

Krakowianie nie byli już w stanie w końcówce odwrócić losów rywalizacji, a wieczór w Szczecinie zakończyli w dziesięciu. W doliczonym czasie gry wyrzucony z boiska został Michał Helik, który dostał drugą żółtą kartkę za faul na Ricardo Nunesie.
Dzięki przełamaniu i pierwszym od sześciu meczów zwycięstwu Pogoń wskoczyła na trzecią lokatę ekstraklasowej tabeli, Cracovia pozostała na szóstym miejscu.
Pogoń Szczecin - Cracovia 1:0 (0:0).
Bramka: Kamil Drygas (64.)
Autor: mb/łup / Źródło: eurosport.pl