Podbeskidzie - Pogoń: wynik meczu - ekstraklasa 25. kolejka

16/04/2021, 19:00 GMT+2

Pewna wygrana Pogoni Szczecin w meczu otwierającym 27. kolejkę ekstraklasy. Walczący o udział w europejskich pucharach Portowcy pokonali na wyjeździe 2:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Pogoń marzy o pokazaniu się w Europie, Podbeskidzie martwi się, czy w przyszłym sezonie wciąż grać będzie w elicie. Górale potrafili jednak znaleźć receptę na szczecinian w jesiennym spotkaniu tych drużyn (0:0), dlatego nikt nie odważył się dopisywać trzech punktów gościom już przed piątkowym spotkaniem.

17-latek doczekał się gola

Pogoń zaczęła mecz skoncentrowana, ostrożna, dopiero po kilkunastu minutach można było zauważyć, że rozgrywa go na swoich warunkach. Efektem tego były coraz częstsze wędrówki pod bramkę gospodarzy i kolejne groźne okazje.
Bohaterem pierwsze połowy został Kacper Kozłowski. 17-letni zawodnik, który zadebiutował niedawno w reprezentacji Polski, dał gościom prowadzenie, wykorzystując strzałem głową dokładne podanie od weterana Michała Kucharczyka. Radość była podwójna, bo w ekstraklasie trafił dopiero po raz pierwszy.
Po zdobyciu bramki Portowcy nie oddali inicjatywy, tylko kontrolowali spotkanie i szukali co jakiś czas szans na podwyższenie rezultatu. Udało się po przerwie, gdy rzut karny na gola zamienił Sebastian Kowalczyk. Jedenastka została podyktowana za faul Bartłomieja Kręcichwosta na Jakubie Bartkowskim.
Ostatnie cztery minuty Pogoń grała w osłabieniu. Wykorzystała ona wcześniej limit zmian, a kontuzji doznał Benedikt Zech.

Jedni gonią Legię, drudzy uciekają Stali

Przed niedzielnym meczem Legii drudzy w tabeli Portowcy tracą do warszawskiego zespołu pięć punktów. Przedostatnie Podbeskidzie ma o jeden więcej od Stali Mielec, ale rozegrało o dwa mecze mniej od beniaminka.
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Kacper Kozłowski (33.), 0:2 Sebastian Kowalczyk (64. karny).

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Michal Peskovic - Filip Modelski, Rafał Janicki, Dmytro Baszłaj - David Niepsuj (65. Karol Danielak), Jakub Hora (71. Peter Wilson), Michał Rzuchowski, Desley Ubbink (84. Marco Tulio), Łukasz Sierpina (65. Marko Roginic) - Kamil Biliński (65. Dominik Frelek), Bartłomiej Kręcichwost.

Pogoń Szczecin: Dante Stipica - Jakub Bartkowski, Kostas Triantafyllopoulos, Benedikt Zech, Luis Mata (57. Mariusz Malec) - Michał Kucharczyk (82. Luka Zahovic), Kacper Kozłowski (70. Rafał Kurzawa), Damian Dąbrowski, Kamil Drygas (70. Tomas Podstawski), Sebastian Kowalczyk - Adrian Benedyczak (82. Kacper Smoliński).
Autor: TG/łup / Źródło: eurosport.pl