Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków: wynik i relacja - PKO BP Ekstraklasa

05/04/2021, 15:34 GMT+2

Podbeskidzie Bielsko-Biała, które przed 23. kolejką zamykało tabelę PKO BP Ekstraklasy, w dobrym stylu pokonało faworyzowaną Wisłę Kraków 2:0. Dzięki tej wygranej Górale opuścili strefę spadkową.

W poprzednim meczu Wisła pokazała charakter i choć przegrywała 0:1 ze Stalą Mielec, to ostatecznie zwyciężyła 3:1. Dlatego nie dziwi, że piłkarze Petra Hyballi byli faworytami poniedziałkowemu meczu w Bielsku-Białej.

Zasłużone prowadzenie

Gospodarze wyszli na boisko w bojowych nastrojach i już w 10. minucie powinni prowadzić 1:0. Ostatecznie piłka po uderzeniu głową Kamila Bilińskiego przeleciała obok bramki.
Zdecydowanie więcej szczęścia miejscowi mieli chwilę później, gdy bramkarz Wisły Mateusz Lis odbił uderzenie Maksymiliana Sitka, ale przy dobitce Holendra Desleya Ubbinka nie miał już nic do powiedzenia.
Bardzo dobrą sytuację zmarnował jeszcze Jakub Hora, który uderzył nad poprzeczką.
Wisła miała ogromne problemy ze skonstruowaniem składnej akcji i rzadko gościła pod polem karnym rywali. W efekcie do przerwy Biała Gwiazda przegrywała 0:1.

Szybki gol

Druga odsłona rozpoczęła się od kolejnego trafienia gospodarzy. Łukasz Sierpina popędził lewą stroną i dograł do Bilińskiego, który fatalnie skiksował. Na jego szczęście piłka spadła wprost pod nogi Davida Niepsuja, a ten dopełnił formalności.

Krakowianie mieli swoje szanse. Jedną z najlepszych po stałym fragmencie gry zmarnował Nikola Kuveljić, który trafił w poprzeczkę. W końcówce ponownie do głosu doszło jednak Podbeskidzie.
W 84. minucie zawodnicy Roberta Kasperczyka powinni prowadzić 3:0. Wówczas na bramkę Wisły oddali aż cztery strzały, a najbliżej pokonania Lisa był Serhij Miakuszko. Piłka po jego drugiej próbie odbiła się od słupka.
Więcej goli już nie padło. Podbeskidzie zasłużenie wywalczyło komplet punktów i udowodniło, że do końca będzie walczyło o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Bielszczanie na ten moment o 2 punkty wyprzedają ostatnią w tabeli Stal Mielec.
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków 2:0 (1:0)
Bramki: Ubbink (14), Niepsuj (48)
Podbeskidzie Bielsko-Biała: Michal Peskovic - Filip Modelski, Rafał Janicki, Milan Rundic - David Niepsuj (75. Karol Danielak), Jakub Hora (72. Marco Tulio), Michał Rzuchowski, Desley Ubbink (77. Serhij Miakuszko), Łukasz Sierpina - Kamil Biliński (71. Peter Wilson), Maksymilian Sitek (71. Dominik Frelek)
Wisła Kraków: Mateusz Lis - Dawid Szot (46. Łukasz Burliga), Michal Frydrych, Uros Radakovic, Maciej Sadlok (83. Żan Medved) - Yaw Yeboah (74. Jakub Błaszczykowski), Georgij Żukow, David Mawutor (30. Nikola Kuveljic), Stefan Savic, Jean Carlos Silva (46. Piotr Starzyński) - Felicio Brown Forbes
Autor: PO/dasz / Źródło: eurosport.pl