Podbeskidzie Bielsko-Biała - Warta Poznań: wynik i relacja - PKO Ekstraklasa

19/10/2020, 18:33 GMT+2

Piłkarze Warty Poznań odnieśli drugie zwycięstwo w obecnym sezonie PKO BP Ekstraklasy. Podopieczni Piotra Tworka pokonali na wyjeździe w meczu 7. kolejki Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1.

W pierwszej połowie nie działo się zbyt wiele. Groźniejsze uderzenie w 19. minucie oddał wprawdzie pomocnik gospodarzy Filip Laskowski, jednak gola nie strzelił. Również zawodnik gości Robert Janicki nie był w stanie trafić do bramki – tym razem na przeszkodzie stanął golkiper Rafał Leszczyński.
Najaktywniejszy był snajper Warty Mateusz Kuzimski, który trzykrotnie próbował zaskoczyć bramkarza Podbeskidzia. Choć w pierwszych 45 minutach mu się to nie udało, to po zmianie stron w końcu dopiął swego. W 47. min wykorzystał dobre podanie z lewej strony Jakuba Kuzdry.
Po stracie gola bielszczanie ruszyli śmielej do ataku i wyrównali w 58. min. Wówczas Maksymilian Sitek z najbliższej odległości dobił strzał Łukasza Sierpiny.

Czekali 24 dni

Cztery minuty później poznaniacy byli o krok od straty drugiego gola. Jednak Daniel Bielica z trudem odbił piłkę po pięknym uderzeniu z daleka Filipa Modelskiego.
Chociaż Podbeskidzie miało więcej okazji do zdobycia drugiej bramki, to przegrało 1:2. Goście czekali na kolejną szansę i doczekali się w 86. min. Dobrym dośrodkowaniem z rzutu rożnego popisał się Łukasz Trałka, a piłka trafiła do Mateusza Kupczaka, który pokonał bramkarza gospodarzy.

Zawodnicy z Wielkopolski, przed przystąpieniem do tego meczu mieli długą, aż 24-dniową przerwę w rozgrywkach. Ostatni pojedynek piłkarze Warty rozegrali 25 września w Płocku z Wisłą (zwyciężyli 3:1). W następnej kolejce mieli zmierzyć się z Legią Warszawa, ale z powodu wykrycia zakażeń koronawirusem w poznańskiej drużynie mecz odwołano na kilka godzin przed jego rozpoczęciem. Kolejna przerwa była już spowodowana zgrupowaniem i meczami reprezentacji.
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Warta Poznań 1:2 (0:0)
Bramki: Maksymilian Sitek (58) - Mateusz Kuzimski (47), Mateusz Kupczak (86)
Podbeskidzie Bielsko-Biała: Rafał Leszczyński - Filip Modelski, Aleksander Komor, Dmytro Baszłaj, Kacper Gach - Filip Laskowski (54. Maksymilian Sitek), Rafał Figiel (78. Ivan Martin), Tomasz Nowak, Michał Rzuchowski, Karol Danielak (34. Łukasz Sierpina) - Kamil Biliński.
Warta Poznań: Daniel Bielica - Jan Grzesik (76. Mateusz Spychała), Robert Ivanov, Aleks Ławniczak, Jakub Kuzdra - Mario Rodriguez (76. Gracjan Jaroch), Mateusz Kupczak, Robert Janicki (62. Łukasz Trałka), Adrian Laskowski, Mariusz Rybicki (70. Kajetan Szmyt) - Mateusz Kuzimski.
Autor: PO/TG / Źródło: eurosport.pl, PAP