Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lechia Gdańsk: wynik i relacja - PKO Ekstraklasa

06/03/2021, 16:42 GMT+1

Masa goli w Bielsku-Białej, w tym dwa w samej końcówce. Niepokonane w tym roku Podbeskidzie zremisowało u siebie z Lechią w 20. kolejce ekstraklasy, strzelając gola na 2:2 w 88. minucie spotkania.

Po pierwszym gwizdku lechiści ruszyli do zdecydowanego ataku i w pierwszych czterech minutach mieli trzy dogodne okazje do zdobycia gola.

Najpierw groźnie, ale i niecelnie strzelał głową Kristers Tobers. Później swoje szanse zmarnowali Łukasz Zwoliński i Flavio Paixao. Z czasem mecz się wyrównał, gospodarze otrząsnęli się po nawałnicy rywali.
W końcu i oni przemówili. Gdy po pół godzinie gry piłkę ręką w swoim polu karnym zagrał Rafał Pietrzak, rzut karny wykorzystał Milan Rundić.

Lechia wyrównała jeszcze przed przerwą - kontrę wykończył Conrado, który dobił strzał Jarosława Kubickiego).

Krótka radość Lechii

W drugiej połowie przewaga należała do Lechii, ale udokumentowała ja tylko jedną bramką. Z rzutu wolnego piłkę w pole karne wrzucił Pietrzak, a skierował ją do siatki Bartosz Kopacz. Była 85. minuta.
Gospodarze grali do końca. Bielszczanie wyrównali za sprawą Kamila Bilińskiego, który trzy minuty później popisał się pięknym strzałem z dystansu.

Co prawda przed szansą rozstrzygnięcia meczu na korzyść Lechii stanęli w doliczonym czasie gry Paixao i Omran Haydary, ale skończyło się na wyniku 2:2.
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lechia Gdańsk 2:2 (1:1)Bramki: 1:0 Milan Rundić (31-karny), 1:1 Conrado (44), 1:2 Bartosz Kopacz (85-głową), 2:2 Kamil Biliński (88).

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Michal Peskovic - Filip Modelski, Milan Rundic, Dmytro Baszłaj, Peter Mamic (86. Łukasz Sierpina) - Marco Tulio (46. Gergo Kocsis), Jakub Bieroński (46. Maksymilian Sitek), Jakub Hora (74. Mateusz Marzec), Michał Rzuchowski, Serhij Miakuszko (46. Kamil Biliński) - Marko Roginic
Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Bartosz Kopacz, Mario Maloca, Kristers Tobers, Rafał Pietrzak - Łukasz Zwoliński (83. Omran Haydary), Maciej Gajos (77. Tomasz Makowski), Jan Biegański, Jarosław Kubicki, Conrado (70. Mateusz Żukowski) - Flavio Paixao.
Autor: twis / Źródło: PAP